Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tegnap vettem egy videókártyát...

Tegnap vettem egy videókártyát de ilyen a kép, mi a baj?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy videókártyát (Gigabyte Radeon R7 360) de ilyen a kép ( [link] ). Nem enged felbontást változtatni és a színek sem jók. A DVI-I portját használom egy DVI/VGA átalakítóval, de az rendesen működik, másik gépen teszteltem. Az eszközkezelőben pedig azt írja, hogy az eszköz nem talál elég használható erőforrást.

2017. jan. 12. 15:18
1 2 3
 1/21 |Orfeusz| ***** válasza:
Ha van felső tápcsatija a kártyának, az be van dugva?
2017. jan. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A szín átállt 128-asra a 16 vagy 32 bit-ről(128 színt jelenít meg jelenleg).


Milyen DVi-i vga átalakítód van? rendes aktív konverteres (ez a nagy buci [link] )?


Legújabb drivert amd weboldaláról leszedted és feltelepítetted?


Pontosan milyen tápod van? Ennek a videokártyának kell külön egy 6 pines áramellátás. Milyen processzor van mellé, illetve egyéb nagy fogyasztású alkatrész (pl nagy léghűtő)? Lehet kevés neki a tápegységed.


Csak a kábelt tesztelted másik gépen, vagy a videokártyádat is? Lehet maga a kártya hibás.

2017. jan. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Kattints a "speciális beállítások"-hoz, és állítsd át a monitorod felbontására. Pl 1920x1080
2017. jan. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Be van dugva a tápcsatlakozó. Nem olyan buci van, csak ilyen: [link] , a videókártyát nem teszteltem másik gépen mert nincs az alaplapon olyan foglalat, a spec beaállításoknál nem tudom átállítani. Ilyen a gépem: [link] , a táp pedig ilyen: [link]
2017. jan. 12. 16:12
 5/21 anonim ***** válasza:
driver fent van?
2017. jan. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Elvileg. Feltelepítettem és azt írta, hogy kész.
2017. jan. 12. 16:22
 7/21 MGéza ***** válasza:
A hátulját nézd meg a kártyának, olyan 6 pines csati van rajta amit a kép jobb oldalán látsz? Azt bedugtad? Egyáltalán, van olyan a tápodon? Ha nem vagy nincs olyan csatid akkor ott a hiba.
2017. jan. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 MGéza ***** válasza:
Kép presze lemaradt: [link]
2017. jan. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen olyan. Vettem molex átalakítót és úgy dugtam be
2017. jan. 12. 17:17
 10/21 MGéza ***** válasza:
Elvileg elegendő volna a tápod teljesítménye, bár arról hallgatsz, hogy mi van még a konfigodban(proci, egyebek). Gyakorlatilag viszont nem lehet valami új darab, én egy másik, erősebb táppal szerelt gépben letesztelném. Másfelől viszont a speccy képen az látszik, hogy valamiért nincs rendesen feltelepítve a kártya, hiszen nem jelenik meg az eszközlistán, biztos jó drivert tettél fel neki? Bios-ba nézz be, állítsd elsődlegesre a pci-e eszközt. Ha két dvi port van a kártyán, akkor próbáld le a másikkal is.
2017. jan. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!