Milyen műveleteket kell végig vinnem, ha tápot, vinyót cserélek, ill. újratelepítem a Windows-t?
2 x 500 giga Samsung kerül a gépbe,az egyiken rajta van már a régi,meghalt vinyórol adatmentett kb. 50 gigányi zenei anyag,főleg cpr. file-ok,zenei projectek.Az a cél, hogy rendszeres adatmentést tudjak ezentúl csinálni a munkáimról, - a legutóbbi mulasztásom 90 ezerbe került - hogy a legcélszerűbb particionálni a két HD-t? A régi vinyók IDE csatolósak voltak, az újjak SATA-sok, de az alaplapom kezeli mindkettőt. Vettem egy új tápot is, ezt egyből "felismeri" a gép?
Köszi a segítségeket!
A tápot nem kell felismerni az alaplapnak, ha megfelelőek a csatlakozásai akkor azt bekapcsolod és működik.
A wincheser, az egyiken érdemes az oprendszernek létrehozni egy partíciót (XP vagy Vista esetén 40GB elegendő.
A raid beállítás jó is meg nem is, nem sok gyorsulást éslelsz, ha a 2 winchester raidben működik, viszont ha az egyik "meghal" veszett minden adat, az is ami a másikon van.
Inkább érdemes időnként backup mentést csinálni a másik meghajtóra az adataidból.
Létezik olyan program is ami folyamatosan csinál biztonsági mentést ha változtatsz valamit.
A táppal nem kell semmit csinálnod, csak bedugnod. Ne felejtsd el hogy a számítógépbe soha nem nyúlunk amíg a táp hátuljában benne van a hálózati áram. Ismerek olyan embert aki így halt meg.
Ha a HD-id éppsége aggaszt akkor soha ne mozgasd a gépet bekapcsolt állapotban, kikapcsolva is csak finoman, mert a winchesterekben a mozgó alkatrészek eltörhetnek, elromolhatnak. Sokan nem tudják ezt, gondoltam megemlítem.
A RAID-del kapcsolatban:
A raid nem egy backup megoldás, hanem egy redundanciával dolgozó eljárás ami a hardware-meghibásodás ellen véd.
Nem úgy működik ahogy az első hozzászóló leírta, ajánlom olvasásra mondjuk a Wikipedia szócikkjét:
(nagyjából tiszta és érthető, de ha nem az és érdekel akkor keress jobbat) [link]
Ennél jobban nem szeretnék itt kitérni a RAID megoldásra, mert a legjobb módszer amit az adatmentésre használhatsz az az external drive (azaz külső meghajtó, külső winchester).
Nagyjából ugyanolyan árban van mint egy rendes, belső HDD, különlegessége az, hogy USBn keresztül csatlakoztatod a géphez, ami azért jó, mert ha például hálózati túlfeszültség, vagy villámlás miatt megy tönkre az egyik vinyád, vagy veszik el adatod, jó eséllyel a másik is tönkremegy, de a külső vinyát szépen lecuppantod a gépedről miután megtörtént a biztonsági mentés és onnantól nincs kitéve ilyen veszélyeknek.
Minden hosszabb munka után fogod magad, bedugod a külsö vinyát, és átmásolod rá az adatot, amit menteni akarsz. Lehetőleg dátummal ellátott könyvtárba, így több időpont mentése is meglehet a meghajtón.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!