Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet a processzornak...

Hogy lehet a processzornak energiatakarékos módokat adni?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: Nemrég megcsináltam a videó kártyám a BIOS-a frissítésével, hogy a megszokott 500/900mhz órajelek helyett kb. fele ennyin működjön, mikor nincs terhelés alatt. Ezzel áramot spórolok, és nem is veszít a kártya a teljesítményéből. (automatikusan visszakapcsol rendes módban, ha szükséges)

Ugyanezt szeretném megcsinálni a processzorral is, aminek így csak 2 módja van: 2800 és 3000 mhz, de szeretnék ezeken állítani, hogy legyenek 1800 / 2400 / 2800 és 3000 módok is. Erre van valakinek valami ötlete?

P4 630 (Prescott) processzorom van.


2010. máj. 4. 12:30
 1/4 anonim válasza:
szerintem fölös mert nemfogyaszt oan sokaz az a 630 as proci:)
2010. máj. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én eddig csak fix órajel vissza vétellel találkoztam. Átmenetekről nem hallottam. Talán program van olyan amivel ezt lehet állítani.
2010. máj. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy tuning.
2010. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

[link]

Azért keveset sem fogyaszt... :S


Az órajelet nem szeretném vissza venni nagyon... Ezen kívül a fogyasztás fő okozóját, a voltokat elég furcsán tudom csak állítani, ha lejjebb veszem, akkor még több lesz, mint alaphelyzetben... :?

2010. máj. 6. 21:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!