Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használnak még valahol floppy-...

Használnak még valahol floppy-t és mágnesszalagos adattárolót?

Figyelt kérdés
Infó osztályozóra készülök és a tárolásoi technológiák a tételem. A floppyra még emlékszem hogy régen használtuk, de ez a szalagos cucc nem rémlik. Használnak még ilyeneket valahol, vagy kihalt teljesen és nem érdemes beszélni róla?
2016. dec. 31. 13:24
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
11%

Komolya célokra már sehol se, max gyűjtők, múzeumok. A biztonságos tárolásuk sokkal költségesebb lenne, mint archiválni az egészet pár vinyóra. Ráadásul irdatlan lassú lenne valamit elérni, megtalálni beolvasni.


A magánszemélyeknek meg ott a pen drive, és a memóriakártya mint alternatíva.


Talán egy felhasználós területet tudok mondani: BIOS frissítés. Sok régebbi számíztógép BIOS-át csak ezzel lehet frissíteni. Én is használtam erre nem olyan rég floppy -t, csoda hogy találtam a házba működőt.

2016. dec. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Mágnesszalagot archiválásokra használtak, és még sok cég ma is használja őket. Borzalmasan olcsóak(óriási tételben), és nagyon megbízhatóak
2016. dec. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Kisebb tételben sem drága az ilyesmi, 5-ös Sony lto szalag 20-as csomagban ~170 ezer, 3 terabájt kapacitással. És bizony, a legmegbízhatóbbak között van.
2016. dec. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor a floppy felejtős, de a mágnesszalagot beleírom, szerintem érdekes.
2016. dec. 31. 13:49
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
AWS-en is van például mágnesszalagos tároló.
2016. dec. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

@WasSmith


Tudtommal az író-olvasó a drága

2017. jan. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megnéztem, az otthoni írók 50e forintnál kezdődnek. Akkor már közepes cégeknek is megérheti, ahol havi több TB archiválandó anyag keletkezik
2017. jan. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Máig is a legmegbízhatóbbak a mágnesszelagos megoldások adattárolásra aminek meg is kérik az árát. Nagy hiba volt pl. a floppy lemezek fejlesztésének leállítása otthoni felhasználási területen 2010-ben, hiszen olcsóbb és nagyobb kapacitás lenne elérhető - a rugalmasságról nem is beszélve - mint pl. egy blueray optikai lemezzel. Lásd zip meghajtók..) Nekem még ilyenem is van ha rendszert kell indítani, menteni pl egy öreg soros porton.
2017. febr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!