Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez mit jelent memory clock-nál...

Ez mit jelent memory clock-nál? Miért így írja? GTX 1050 Ti.

Figyelt kérdés

Gtx 1050 Ti vásárlás előtt állok éppen, de előtte elkezdtem hasonlítgatni különböző gyártók tulajdonságait.


Ez a két féle keltette fel érdeklődésem:

[link]

A másik:

[link]

(Van mégegy, de azt inkább kizártam. Inno3d)


Amit furcsálltam az az, hogy a Palit verziónál a memory clock: 3500MHz (DDR 7000MHz)

Gigabyte-nál pedig: 7008 MHz.

Ez mit befolyásol?

Palitnál miért úgy van írva?

Vagy ez semmit nem jelent, mindkét kártya ugyan az ebből a szempontból?

Igazából csak pár ezerrel drágább a gigabyte, nem tudom megéri-e az extra pénzt.



2016. dec. 24. 04:06
 1/4 A kérdező kommentje:

Iletve a max felbontásuk miért különbözik?

Gigabyte: 7680x4320

Palit: 4096x2160

2016. dec. 24. 04:11
 2/4 anonim ***** válasza:

Abból a +8 Mhz-ből te semmit nem fogsz érezni.

A legfontosabb a GPU, mivel mind a kettőben ugyan az van, meg kell nézni a memory bandwith-et (ami szintén azonos) illetve a hűtést.

Tapasztalatból mondom, gigánál elég retek a hűtés. Nekem GTX 970 G1 Gamingem van és 1,5 év után mint a paksi atomerőmű lapátturbinája, úgy indul el meg megy itt mellettem lent egy hangszigetelt Corsair Obsidian 550D házban! Szóval nem kis teljesítmény gigától.

2016. dec. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MGéza ***** válasza:
A palit valamiért elírta úgy látom, a kártya max digitálisa felbontása a GUP-tól függ, brandonként ez nem változó, maximum a mem korlátozhatja de ez manapság nem jellemző, főleg hogy mindkét kártya 4Gb-s. Az a pici memória sebesség meg kb semmit nem számít. Azért látod furcsának az órajelek kiírását mert a Palit a valós(ddr esetén a fele), a Gigabyte meg az effektív órajelet adta meg.
2016. dec. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Tehát a gigabyte-nál is ugyan az a helyzet? Nem ddr-nél csak a fele, vagyis 3500?

Hirtelen arra gondoltam, hogy ez egy ilyen turbó lehetőség, például ha nem játék megy, akkor csak 3500-an pörög és nem ad olyan teljesítményt. De akkor megnyugodtam.

Akkor a palit verzióra megyek. Bár kicsit aggódtam, mert még sosem hallottam erről a gyártóról.

2016. dec. 24. 15:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!