Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy laptop mindíg be van...

Ha egy laptop mindíg be van dugva a 220-ba az tehet valami kárt vele vagy a táppal?

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy ha igen akkor csak nagyon soká....

nekem kb 2éve van így.(az aksi is benne van)

2010. máj. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Max az aksi nem szimpatizál a dologgal. Egyébként rakat ilyen kérdés van sok hasznos válasszal, tessék rákeresni.
2010. máj. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Egy ideje ez engem is érdekelt, ezért utánanéztem:

Régebbi típusú akkumulátornak rosszat tesz, de az újabb típusú lítium ionos akkumulátor nem fog ettől tönkre menni, sőt annak ez jobban esik, mintha mindig feltöltenéd és utána kihúznád, és azután megint.

2010. máj. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Én azt vettem észre ismerősseim gépein, hogy ha gyakran marad bedugva, akkor csökken az üzemidő, szóval én inkább kihúzom, ha feltöltött....
2010. máj. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

utolsónak üzenem h téved,,,,,,,,,am nekem a laptopom 2 éve van meg és abszolút nem foglalkozok ilyesmivel, ha otthon vok bedugom, ha megyek az egyetemre akk meg aksiról megy.

két év alatt minimálisan csökkent az aksi élettartama ami kb 20 percet tesz. sztem ez normális, mert idővel minden aksi gyengül

2010. máj. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

tegnap 16:19

tényleg rosszul csinálod, pont azzal fogod kinyirni az akksit. a kérdésre meg annyit, hogy nekem január 12. óta 13 napot nem üzemelt összesen a gépem és semmi baja se a tápnak sem az akksinak. de megjegyzem gépe válogatja, mert az elözö notebookommal csak a baj volt kevesebb használat mellett, az egy hp volt ezzel az asussal semmi baj nincs az égvilágon.

2010. máj. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Az aksinak nem tesz jót ha sokat csinálod, tényleg lecsökken az üzemidő! Viszont ha néha futtatod aksiról, akkor nem lessz nagy gonnd...
2010. máj. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
50%

NEM csökken az üzemidő, nem romlik el az akksi, mivel van benne egy szabályzó elektronika, ami lekapcsolja az akksit, amint hálózati váltóáramra kötöd. Annyit még hozzáfűznék, hogy az elektronika szándékosan meríti az akksit 95%-ra, amikor hálózaton van az eszköz, mivel a Lithiumos akksiknak nem tesz jót ha folyamatosan 100%-on van "járatva".


Azóval ne aggódj, ha így kényelmesebb, tartsd benne az akksit, kutya baja nem lesz...

2010. máj. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Helló, egyrészt 230 :)

Az aksit vedd ki, mert hosszútávon károsithatja elviekben, de amúgy a mostani laptopok úgy vannak vele, hogy ha be van dugva akkor azt használják automatikusan +feltöltik az aksit és automatice csak akkor váltanak át aksira ha kihuzod.

Konkluzio: ha egyfolytában táprol üzemelteted akkor vedd ki az aksit. Ha csak rövid ideig táprol aztán elviszed pl. melohelyre akk bennehagyhatod.

A gépnek semmi baja nem lesz ill. a tápnak se HA biztositva van mindkettőnek a megfelelő hűtési szellőés -ne legyen letakarva az adapter...

2010. máj. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
suliba jórégóta ígymennek a laptopok:D és mivel infós suliba járok kondolom nemakarják direkt elbaszni..
2010. máj. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!