Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen ramot vegyek?

Milyen ramot vegyek?

Figyelt kérdés

GIGABYTE GA-B85M-D3H Alaplap

Ilyen alaplapom van. Jelenleg egy crucial 4 gb 1333 mhz ramom van. Szerintem elég lenne ha egy 4 gb-ot vennék mellé. Örülnék neki h ha szállítással együtt meglenne 10-ből.



2016. dec. 17. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Meg kellene nézni a leírásban mi az optimális ram mennyiség.
2016. dec. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ugyan ilyet vegyél bele, ami most is van és akkor biztosan működni fog a dual channel mód.

Viszont úgy látom, hogy árukeresőn nincs fent már ez a termék, szóval sanszos, hogy külföldről kéne beszerezned, ha pont ugyan ilyet akarnál.

Ez esetben keress egy olyat, ami méretre megegyezik ezzel és az órajele ugyan ennyi, vagy maximum kicsit magasabb (sokkal gyorsabbat nem éri meg, mert a lassabbhoz fogja a rendszer automatikusan igazítani).

2016. dec. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, nem ártana azt is tudni, hogy egyáltalán az alaplap meddig bővíthető.
2016. dec. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1600/1333 mhz-t támogat, illetve 4 memória hely (slot??) van. és elvileg 32giga a plafon.

Azt olvastam h játéknál annyira nem fontos ez a dual chanel. Külföldről pedig semmilyen formában nem érné meg. Gondolom drágább a szállítás, ha bármi baj van a vissza posta. macerásabb.

2016. dec. 17. 17:25
 5/8 anonim ***** válasza:

4 slot, max 32GB.


Gyakorlatban dual channelnek akkor banm lényege, ha integrált kártyát használsz, itt fontosabb a nagyobb sebesség is. Amúgy játékoknál annyira mindegy... Nekem single channelbe van 8GB DDR4, majd tervezem bővíteni, most akartam ugyanilyet, de valahogy karácsony előtt szó szerint 100%-ot növekedett az ára...

2016. dec. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mennyi szokott lenni 4 gb ram? Ha most megnőtt az ára én sem veszek még.
2016. dec. 17. 20:18
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nekem single channelbe van 8GB DDR4, majd tervezem bővíteni, most akartam ugyanilyet, de valahogy karácsony előtt szó szerint 100%-ot növekedett az ára..."


Igen, persze ha egyetlen egy darab RAM-od van akkor nyilván single channel módban fog futni :D

De ha már egyszer bővít, akkor érdemes a dualt kihasználni, pláne ha van rá lehetőség. Gondolom úgyis 4-el bővítenél, akkor meg aztán pláne kézenfekvő.

2016. dec. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez ártól is függ. Ha tényleg drágábbak most a ramok, akkor ezt a kis időt már kivárom és lehet h januárba veszek 8 gigát. Vagy rossz ötlet?
2016. dec. 17. 20:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!