Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van 1 zalman z11+ Hf1 es...

Van 1 zalman z11+ Hf1 es gépházam, az alsó 3 ventit bekötöttem de a felső kettőt nem sikerült, azt hova kell bekötni?

Figyelt kérdés
Az alaplapom neve: Gigabyte B75M-D3H.
2016. dec. 13. 10:07
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
A belépő és közép szintű alaplapoknak sosem volt elég házhűtő csatlakozója. Szóval vagy veszel hozzá molyex átalakítót (ekkor teljes sebességen fog pörögni a venti), vagy front panel szabályzót.
2016. dec. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, és küldenél 1 front panel szabályzót amit szerinted érdemes megvenni?
2016. dec. 13. 10:20
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

[link]


Ezzel a venti szabályzó mellett előlapi USB 3.0 -át és kártyaolvasót is nyersz.

2016. dec. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de most nézem hogy nekem 3 pines dugó kéne amibe betudom dugni, ebbe azt is belehet? Vagy érdemesebb inkább csak 1 sima átalakítót venni?
2016. dec. 13. 10:52
 5/6 anonim ***** válasza:

3db molex és 2db 3pines venti található benne, a molexet a tápegységre, a 3pines ventiket az alaplapra kell kötni. Na most az ajánlott szabályzó 4db 3pines venti befogadására alkalmas, tehát ha már egyet rákötöttél az alaplapra, akkor csak egy ventilátort tudsz rákötni. Ahogy az a baj, hogy ennek a lapnak usb3 headerje sincs elég, csak a gépháznak, tehát nem túl célszerű ennyi pénzt kidobni azért, hogy legyen +1 ventilátor.


Egyszerűbb, ha kidobod a francba az amúgy is semmire nem jó zalman ventilátorokat és veszel 3db normálisabb minőségűt abból és a 8 ezer forintból, amit egyébként szabályzóra költenél.


Ha egyáltalán szükség van ennyire, mert 5+ házventillátort max OC + SLI kombónál használnánk.

2016. dec. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából nekem elég lenne a fenti 2, És csak azért kell mert abban a 2 ben van a led meg +1 az elején de az molex volt és sikerült bekötnöm, azt a 2db 3 pineset az én alaplapomba nem tudod hogy hova kell bekötni? vagy nem lehet? Kell vegyek átalakítót? Mert azt néztem 1000 ft nem drága.
2016. dec. 13. 11:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!