Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik olyan vírus ami...

Létezik olyan vírus ami hardvert tönkre tehet?

Figyelt kérdés
Laptopot használok, egy hónapba maximum 1x kapcsolom be az asztali gépemet és láss csodát, még akkor se akar működni. nem ismeri fel a billentyűzetemet. Próbáltam kettőt is. Egyik se ment. :)A legviccesebb az egészbe, h amit a laptopomhoz is szoktam használni (sima USB csatlakozós) már az se megy azóta, mióta legutóbb a nagygépemnél használtam. Az egér mükszik, csak a billentyűzet halt meg. És igen, cseréltem elemet. Kíváncsi lennék mi lehet az oka. :) A válaszokat előre köszönöm.
2010. máj. 1. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

igen, minden további nélkül károsítják a hardvereket a vírusok. A kezdetek kezdetén a merevlemezeket tették tönkre, manapság már a perifériaillesztő áramkörök a kedvenc célpontjuk (lásd nem ismeri fel a billentyűzetet az USB-d), vagy mint mostanában szoftverből vezérelhető Videókártya és processzor-ventilátor kikapcsolása izomdolgoztató Gém közben...


emellett nem kizárható, hogy noname alaplapot használsz, annál nagyon gyakran fordulnak elő behalások.

2010. máj. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fenét, a mai vírusoknak nem céljuk a számítógépek tönkretétele, sokkal inkább a zombihálózat részéve tenni a gépet. Fizikailag gondot nagyon kevés vírus okoz.
2010. máj. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Előszöris köszönöm a válaszokat! :) A második válaszadaónak.. ,,Fizikailag gondot nagyon kevés vírus okoz." Lehet hogy az a nagyon kevés betalált, hm? :)
2010. máj. 2. 06:26
 4/4 anonim válasza:

Igen létezik hardver vírus, de kiment a divatból.

Manapság a legtöbb vírusirtó azonnal észreveszi és a hackereknek semmi haszna nincs belőle.

Általában a processzort teszik tönkre, mert azzal megbénul az egész gép.

A kérdésedre a válasz: Igen, tönkretehet egy vírus (néhány kivétellel) bármilyen hardvert.

2015. ápr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!