Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit számít a RAM mérete...

Kizcar kérdése:

Mennyit számít a RAM mérete és sebessége a játékok futtatását nézve?

Figyelt kérdés

Vettem egy Radeon 5770-et, a procim egy Athlon 3500+ volt - eladtam. Veszek helyette Phenom II X4 945-öt. Tápot is vettem, de ramot csak később tudok venni.

Jelenleg a memóriák: két DDR2 512MB-os 533Mhz és egy 1GB 800Mhz. Sajna ugye most csak 533Mhz-en működnek a modulok.


A Modern Warefare teljesítménye kb 15szeresére megugrott, de Left4Dead-ben max-on 1600x1200 felbontásnál 25-35 FPS-t tudtam elérni, és ha jönnek a zombik, én meg elkezdem darálni őket akkor beszaggat. Most ez a nagyon gyenge Athlon 3500+ processzornak tudható be vagy a 2GB csak 533Mhz-én működő RAM-oknak vagy mindkettőnek?


Köszi a segítséget!


2010. máj. 1. 03:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megpróbálnám csak az 1 Gb ram(800Mhz) használni egymagában.

(Nem igazán jó különféle RAM-okat tenni egy alaplapra.)

Ha teheted, vegyél bele még 1 ugyanilyen márkájú 1Gigás ramot,a 2 kisebbet meg add el valamelyik havernak.

2010. máj. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

4 giga az optimális, ha 4 modulból teszed össze (4x 1 gigás, persze alaplapfüggő)


4 giga felett még a wolfenstein 2009 sem használja ki teljesen a kapacitást, viszont ez alatt nem kezdenék el játszani

2010. máj. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
VGA-nál most még fenn áll a Procilimit elég rendesen, az is visszafog, de a Ram több hibát okoz, mikor túlléped a maximumot, akkor elkezdi a virtuális memóriát használni a vinyóról, ami ugye lassít. Az is közrejátszik hogy 533-on mennek a Ramok. Addig meg ne vegyél Procit, amíg alaplapod sincs hozzá, gondolom sima AM2-es lapod van, ebbe még bios frissítéssel sem fog elindulni semmilyen AM3-as Processzor.
2010. máj. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

nekem 8GB ramom van :P (win 7 eredeti ultimate 64bit)

VGA: Ati Radeon HD 5970 2gb

Vinyó 520GB

Alaplapot nemtudom de max 32 gb ramot tud fogadni.

cpu: 3,5 Ghz 3 magos...

Monitor: 24 colos samsug. HD-s.

Games: gta 4, cod 6 mw 2, crysis 2, left 4 dead 2... nagyon megy :D mondom hamár veszek gépet akkor jót vegyek. a ház nemtudom de faszán néz ki! kékes fekete. vízhűtéses szal nem hangos. sőt eléggé halk. ^^ szeretem. :P

2010. máj. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

5970 mellé már nem 4magos proci kéne? Én nem tudom, mert annyira nem értek hozzá. Gondolom 3.5Ghz már kihatja.

Azóta már megvettem a procit, és az nagyon megdobta a teljesítmény.

Eddig még semminél nem volt gond, kivéve az NFS Underground 2-nél. Tök simán megy, de valamiért szaggat. Igaz nagyon kicsiket, de zavar.

2010. máj. 29. 22:41
 6/9 anonim ***** válasza:

nemtudom. nem veszek észre semmilyen hibát. 3 magos procival is töképetesen működik :)

window 7el szerintem semmi baj nincs. Nyugodtan meglehet venni. Jó kis op.rendszer :) azon gondolkozok h 4 magos procit kéne akkor venni és lehet h még jobban mennének a játékok^^

Előző.

2010. jún. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ne vegyél 4magos procit, még tudtommal egyik játék sem használja ki a négy magot.
2010. jún. 6. 23:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mikor írtad, de már azért sok game kihasználja azt a négy magot!Sőt már nem is elég neki!

Am. a processzorod miatt lassú!Nekem két giga RAM-om van és tökéletesen fut MAX-on minden game egy Athlon II X2 250 3ghz.-mellett 1024X768-as felbontásban!Csak azok a game-ek akadoznak, amelyhez VGA kell, mert egy 9800GT nem a legjobb, mint Pl. a Just Cause 2!Na az szívja a VGA-t de nagyon!

2010. jún. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már megvan a proci, és igen...az volt a baja. Mostmár 1600x1200-ban 8xAA-val kényszerített mipmap szűréssel minden nagyon jól megy. Nagyon ritkán az Oblivionban lemegy 30 FPS-re
2010. jún. 27. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!