Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem települ a PCIe x1...

Miért nem települ a PCIe x1 helyre berakott USB3 bővítő kártya?

Figyelt kérdés
Bár a leírása PCIe x2 verziót javasol, de mindenütt azt írják, hogy a 2.0 kártya működhet az 1.0 helyen. Jó nagy katyvasz van itt is. Talán hibás a kártya ...

2016. nov. 16. 14:54
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

Fel sem ismeri ismeretlen eszköznek se? Mert ha igen, akkor csak fel kell telepíteni a driverét.


Ha semmi reakció, akkor próbáld meg másik portba, jó lesz x16 és x4 port is, ha van szabad.

Az alaplaphoz is felraktad a (chipset) drivereket?


Ha így sem jó, hibás a kártya vagy az alaplap.

2016. nov. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Új hardverként érzékeli, keresi a hozzávaló drivert, de nem talál se a gépen se az interneten, pedig a gépre rátettem a hozzáadott lemezen levő drivert.


Más PCI helyre nem mertem betenni. Két db PCIe hely van az alaplapon, egyikben sem megy. Az alaplap ASUS P5PL2/C.

Ez pedig egy Itech PCIe USB3 két külső egy belső csatl. kártya.

2016. nov. 17. 08:24
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja és az alaplap már évek óta rendben fut, igaz, hogy a PCIe helyet sose használtam eddig, lehet, hogy valami hiányzik onnan. Szerintem amikor az alaplap "telepítve" lett, akkor minden i/o, és csatlakozás fel lett élesztve - miért hagyták volna ki pont a PCIe portokat....
2016. nov. 17. 08:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!