Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gépet tudnátok nekem...

Milyen gépet tudnátok nekem összerakni?

Figyelt kérdés

Sokat olvasgattam a hasonló kérdéseket az oldalon, ami adott némi segítséget, de így is rengeteg fajtája van a hardvereknek.

Processzor: I5 bőven elég játékra azt olvastam, de nem tudom hogy 6500 vagy 6600 legyen az árban minimális a differencia.

Alaplap: MSI alaplapokat javasoltak a hasonló kérdésekben a legtöbbször, de abból is van MSI B150 illetve van M-es jelölésű ami nem tudom mivel tud többet. Mortar, Night elf, Bazooka stb..

Videókártya: 1070-es GTX-est szeretnék, de ebből is rengeteg fajta van. Gainward, MSI, EVGA stb.. MSI-ket néztem azon belül van X GAMING, Z GAMING ami között fogalmam sincs mi a különbség és még sok más nevű fajtája.

RAM: 16GB-ot szeretnék, de itt se tudom melyik márkából válasszak, illetve CL jelölés mit jelent, valamint javasolt-e a KIT verzió ami 2x8 Gb-ot jelent ha jól tudom. Ez mennyire hasznos, fontos funkció?


2016. nov. 12. 10:47
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést, lemaradt, hogy körülbelül 400kból szeretném összerakni az új gépet. Monitort is szeretnék hozzá vásárolni, és akkor a jelenlegi monitoromat eladnám.
2016. nov. 12. 10:50
 2/3 anonim ***** válasza:

i5 6600 nem nagyon éri meg a felárat. Mármint kinek mi. Az legyen a legutolsó hogy 6500 vagy 6600-at veszel.


Az M a méretet jelenti. Ezek az alaplapok kisebbek jellemzően 4 helyett 1-2 db PCI Express foglalat van rajtuk, ergó nem tudsz 2-3-4 kártyát CrossFire-be/SLI-be kötni ugyanakkor 4 RAM foglalat helyett csak 2-t találsz. Egy RAM foglalatba a DDR3-nál 8GB ment vagyis 16GB-ot tudott támogatni, DDR4-nél pedig foglalatonként 16GB-ot, vagy 32GB-ot támogat egy 2 slotos alaplap, 4 slotos esetén 64GB-ról beszélünk.


MOrtar vs Bozokaa között így hirtelen az első fórum amit kidobott a google azt írják, hogy a Mortar-on van egy plusz PCI-e foglalat, ugyanakkor a Mortarnak jobb az egész lapja mivel jobb minőségű audió-jack vezérlő van rajta, hőcsöves VRM (feszéltségszabályzót hőcsövekkel fedik le a jobb hűtésért), LED világítás, meg valami m.2 sata foglalatot is említettek, továbbá talán van még egy extra USB 2.0-s kimenet az előlapba. Mortar megéri elvileg.


[link]


[link]



VGA esetén édesmind1 milyet veszel. Nvidia gyártja az alapot mindenkinek, ők csak a hűtésüket teszik rá és módosítanak az órajeleken egy kicsit.


[link]



Mindegyik kártya ilyen függetlenül attól, hogy honnan veszed. Mindegyik így néz ki, csak a hűtésük tér el, meg annyi, hogy pl az MSI +100 Mhz-el megemelte az órajeleket. A GAMING-nek semmi értelme. Csak egy szó amivel lehúzhatnak még +5-10k-t az emberek zsebéről. Itt arról van szó, hogy van valamiféle világítása a kártyának (gaming cuccoknál ez igaz, de az asus strix rog cuccnál meg 100%-osan világít a hűtés), meg hogy az órajelük pl +200Mhz-el meg vannak emelve. És ennyi. Semmi másban nem térnek el.


Ezek között minimális az eltérés, és az is hűtésben mutatkozik meg. De igazából ez sem számít nagyon mert mindegyik gyártó kártyája olyan hűtéssel rendelkezik, hogy nem melegszenek fel 70-72 fok fölé.


A CL-el ne foglalkozz mezei felhasználónak semmit sem jelent. jelenleg 8GB elég a játékokhoz. Márkában mind1, itt megint a dizájnban térnek el.


Nekem Kingmax ramom van, 8GB volt 12k ugyanez Kingston Fury X Blue-ba (ami ugyanennyit tud csak van rajta egy kék műanyag borítás) 17k.


A KIT pedig ha van hely akkor javasolt mert memóriaigényes feladatoknál pár %-os gyorsulást eredményez. Ha nincs helyed mert pl M-es (mini lapot veszel), ahol nincs elég foglalat akkor nem feltétlenül muszáj.


Pl aminél ha jól tudom sokat számít a RAM KIT-be kötése az a tömörítés. Pl ott ahol napi 10 órában fájlokat tömörítenek, meg csomagolnak ki, ott érezhető az előnye a KIT-nek és a magasabb órajelnek.


Ez utóbbi állítása nem teljesen igaz, én is csak hallottam itt-ott. A többiben biztos vagyok.


Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan.

2016. nov. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elég részletes választ kaptam tőled, amit ezúton is köszönök. Megpróbáltam összeállítani magamtól egy konfigot ami így néz ki: [link]


Alaplap: Nem végleges, nyugodtan javasolhatsz másikat ha ezzel bármi gond van.

Processzor: Végleges, játékra tökéletes azt olvastam.

Ram: Nem végleges, nyugodtan javasolhatsz olcsóbbat, megbízhatóbbat, nem tudom mennyire jó ez a típus.

Videókártya: GTX 1070-ek közül ezt választottam ha szerinted ez nem jó, vagy tudsz olcsóbbat, jobb teljesítményűt nyugodtan mondjad.

Merevlemez: Végleges, sok jót olvastam róla a hozzászolásokban.

Optikai egység: Az előző gépemben is volt, nem tudom mennyire van szükségem rá, pár ezer forint amúgy is.

Ház: Nem végleges, csak beraktam egyet, nem tudom milyet válasszak ami passzol a géphez, ha írnál példákat amik közül választhatok megköszönném.

Táp: Nem szerepel a képen, mert véletlenül lemaradt, de amúgy se tudom milyen márkájú és teljesítményű kell ehhez a géphez.

Monitor: Fogalmam sincs jelenleg melyek a legjobb ár/érték arányú monitorok. Mostani PC-mhez egy Dell U2312HM monitort használok.


Azt tudni kell, hogy hosszabb távra tervezek a számítógéppel, gondolom a proci és vga kitart néhány évig.

2016. nov. 12. 12:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!