Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miben jobb egy Mac mini egy...

Miben jobb egy Mac mini egy PC-hez képest?

Figyelt kérdés
Időtálló ? esetleg minőségibb alkatrészekből van összerakva ? Érdemes beruházni rá ?
2016. nov. 7. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
macOS fut rajta, valamint halk, ennyi. Több mint 2 éve nem frissítették, így már nem éppen a legfrissebb hardware-k vannak benne (Haswell), és kérdéses, hogy mikor fogják frissíteni, ha egyáltalán. Szerintem jópofa gép, de ennyit nem ér, főleg, hogy HDD-vel macOS-t használni pokoli kín.
2016. nov. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rendes atx vagy nano itx pc-ről beszélünk? Drágább és elmondhatod hogy olyanod van.Akárki akármit mondhat időtállóságra akkor ennyi erővel veszek 3 évente egy pc-t és ugyanúgy jövök ki csak mindig új vasam van.
2016. nov. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Semmivel sem jobb. Sőt..

Nem érdemes beruházni rá és az árából egy közép-felső kategóriás pc-t veszek, ami képes mai játékok futtatására.

Szerintem az apple-nak egy dologba nem kellett volna belekezdenie. Az pedig a "számítógép" gyártás. Ha lehet így nevezni..

2016. nov. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3: Apple konkrétan számítógépek gyártásával kezdte, első, átlagfelhasználóknak szánt grafikus felülettel rendelkező személyi számítógépet is tőlük lehetett megvenni (Lisa, majd később Macintosh). Nem is lenne ezzel gond, ha utóbbi időben nem az iPhone-okra helyezné a hangsúlyt, Mac-eket pedig tessék-lássék updatelné, azt is valami furcsa logika alapján. Első Mac Mini idején pl nem is nagyon volt hasonló kialakítású PC.
2016. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4, Igen köszi, tudom. Néztem is ezzel kapcsolatban egy filmet, Steve Jobs életével kapcsolatban stb..

Ha élne még akkor biztosan nagyobb hangsúly lenne a mac-eken, de sajnos ez nem így van. Évek óta ugyanazok a macbook-ok, gépek, esetleg egy icike-picike upgrade-val.. Nagyon el vannak hanyagolva. Ezért is írtam, hogy szerintem ez már nem az apple világa, maradjon a telefon és ipad gyártásnál. Ha már úgyis csak azzal van elfoglalva..

Persze még ott vannak az ipodok, apple tv-k, okosórák. Nincs is bajom velük, csak az áruk. Kétsuer jobb terméket megkapsz fele annyiért mint egy apple product-ot, csak éppen nincsen rajta egy alma.

Megtudom érteni az iphone és ipad használókat, nekem is volt mindkettő, nem rossz kütyük, de ha már számítógép, akkor inkább pc mint abból is apple. Vak is látja, hogy nem éri meg.

Egyébként előre összerakott gépet amúgysem éri megvenni elnézve attól is hogy éppen apple. Pl az asus vagy hp öszerakott gépein is elég nagy a haszon, de még így is fényévekkel jobb mint az alma.

2016. nov. 8. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem olyan rossz az a mini... csak hát nem mondanám olcsónak. Maga az alap modell egy 8GB-os memóriabővítéssel 200e. Ehhez 18e egy billentyűzet (Apple, nehogymár teszkóssal használja az ember :-) ), valamilyen egér (ne apple, mert szörnyű), és vásárlás után azonnal ki kell dobni a merevlemezt és SSD-t kell a helyére tenni, utána egészen jól használható... játékon kívül mindenre, mert hát az Intel csoda grafikus "gyorsítói" nem sokra képesek.


Cserébe van egy hihetetlenül kicsi PC-d, aminek zéró hangja van, baromi keveset fogyaszt, és még jól is néz ki. Ha nem játszanék, nekem az lenne az "asztali" gépem (a monitor alá becsúsztatva). Gondolkodtam azon, hogy szervernek megvenném, de hát egy merevlemezzel szervert... ha meg veszek hozzá egy NAS-t, akkor már megint csaptam az összeghez egy 130-140 ezret, és van, ami zúgjon és egye az áramot :-)

2016. nov. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha kicseréled a HDD-t SSD-re, azzal megbontod a gépet. Az nem jár garancia vesztéssel?

Nem tudom, ezért kérdezem.

Nem árt ezt is fogyelembe vennie a kérdezőnek.

2016. nov. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Bontottam már meg Mac-et garanciás korában, majd később ment garis javításra (más okból, persze), kutyát nem érdekelte. Semmi nincs leragasztva, ha megfelelő szerszámokkal dolgozol, akkor senki nem mondja meg, hogy egyáltalán szétszedted :-)
2016. nov. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!