Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitorom eddig analogba...

Monitorom eddig analogba csatlakozott, de most jött egy dvi átalakító hozzá, és hiába dugom be a monitorba, azt írja no signal. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
2016. nov. 7. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tipp: mondjuk nem váltottad át a source-t a monitoron.
2016. nov. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
azt nem tudom micsoda, a monitoron egyetlen gombra reagál, pillanatra kiírja hogy DVI aztán újra írja, hogy analog
2016. nov. 7. 14:51
 3/11 anonim ***** válasza:

Az átalakító nem átalakító igazából, a DVI-I csatlakozó analóg jelet is közvetít, és ezt huzalozza át VGA csatlakozóvá. Viszont ha az adott DVI csatlakozó nem DVI-I, hanem DVI-D (kb. minden modern videokártyán), akkor nincs mit áthuzalozni, mert az analóg jel hiányzik. Ekkor hiába dugod össze, nem lesz jel.


Ha feltétlen analóg monitort kell használnod, akkor vagy keress egy jelkonvertert, vagy olyan videokártyát, amin még DVI-I van, és nem DVI-D. (Ha több DVI van a kártyán, akkor lehet, hogy az egyik ilyen, a másik olyan!)

2016. nov. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#2

Abból amit írtál az következik, hogy a monitorodon van digitális bemenet. (Ha nem lenne nem keresne digitális jelet)

Így viszont bármilyen digitális kimenetet összeköthetsz vele, csak a megfelelő kábelt kell kiválasztanod.

Az analóg (VGA-VGA, vagy másként D-Sub - D-Sub) nem megfelelő. Átalakítóval sem.

2016. nov. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

ebből semmit sem értettem...

2 bemenet van a monitoromon, és 1 kimenet a videókártyámon


videókártyám r7 260x

monitor: samsung s19 c300

2016. nov. 7. 20:44
 6/11 anonim ***** válasza:

O.K. mondom másként.


A videokártyádon legalább 3 kimenet van.

Egy DVI-I [link] egy HDMI és egy Display port. [link]


A monitorodon egy VGA és egy DVI-D [link]

Sajnálatos módon a DVI-D bemenetre nem lehet analóg jelet küldeni, mert nem tud vele mit kezdeni.


Olyan kábelre van szükséged, aminek az egyik végén ilyen DVI-D csatlakozó van, a másikon pedig lehet DVI-D, DVI-I, HDMI, vagy Diplay port is.

2016. nov. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

így néz ki avideó kártyám:

[link]


egy monitor kábelem van,aminek mindkét vége VGA és egy átalakítóval csatlakozik a videókártyába.


most rendeltem az ebayről egy dvi átalakítót, és ugye nincsen kép..


azzal a reménnyel rendeltem hogy elméletileg szebb lesz a képe.. tényleg igaz ez? mert ha nem, akkor nem vesződök vele


2. kérdés:

meg tudom ezt most így oldani hogy működjön a jelenlegi felszerelésemmel?

ha nem, akkor milyen kábel lenne még ezen kívül szükséges hozzá?


a válaszokat előre is köszönöm

2016. nov. 8. 20:57
 8/11 A kérdező kommentje:

na, szóval mégegyszer a videó kártya, mert elsőre nem jön be:

[link]

2016. nov. 8. 20:58
 9/11 anonim válasza:

Azt a vga kábelt felejtsd el, meg az átalakítást is.


Minden bizonnyal egy DVI-D dual link összekötőkábelre lesz szükséged.


Például innen is beszerezheted:

[link]


Nem egy nagy összeg.


[link] itt egy cikk, remélem ebből megérted, de ha nem, akkor majd később, idővel biztosan.

2016. nov. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszi,

inkább ebay-ről rendelném

[link]


innen mondjuk ez jó lenne?

[link]

2016. nov. 13. 07:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!