Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes konfigot cserélni?

Érdemes konfigot cserélni?

Figyelt kérdés

Nos jelenleg a következőkből áll össze:


Intel Core i5 4570 (Nem sokára Intel Core i7 4770k)

Corsair Vegeance Pro 1866 Mhz 16GB DDR3

MSI GTX 1060 6GB Gaming

MSI Z97 Krait SLI

Chieftec Navitas 650W


Sokan azt mondják, hogy a Haswell procik nem hajtsák ki megfelelően az 1060-t, eddig nem is nagyon figyeltem.

Jövő év végére gondoltam cserén.

Nos játékra irodai munkára és persze egyéb dolgokra kellene. Full HD-ban játszom High/Med. beállítások mellett és nem is tervezek e-fölé lépni!



2016. nov. 7. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:

"Sokan azt mondják, hogy a Haswell procik nem hajtsák ki megfelelően az 1060-t, eddig nem is nagyon figyeltem. "


Nagyon sok buta embertől hallhattad ezt. Vagy egyszerűen nem jártasak a témában.

2016. nov. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem volt időm a maradékot leírni. Tehát:

Ha ezeket újonnan vennéd, akkor nem biztos, hogy megéri. Sokkal jobb egy skylake build. De ha már meg van az alaplap, akkor még megérheti megvenni a többi dolgot, bár inkább csak használtat ajánlott.

2016. nov. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Lord Hidan ***** válasza:

Ilyen konfiggal mediumot még csak meg se láttam inkább.

Ez már ultra szint nem med/high.

A skylake meg csak pár százalékkal erősebb a haswelltől nem érdemes rá cserélni. De aki újonnan vesz konfigot annak már csak Skylakera érdemes építeni.


Én pl i5-4570-ről váltottam skylake-re

i5-4570 -- i5-6400

asrock b85 pro 4 -- msi b150 gaming m3

8gb -- 8gb


De nem azért mert megérte volna vagy mert erősebb lenne így. Egyáltalán nem lett erősebb. Csupán pont jókor adtam el a 4. generációmat és 4 ezrembe fájt 6. genre cserélni. Ennyit megért. De én most a használt piacról beszélek.


Egyébként nem éri meg váltani

2016. nov. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Sokkal jobb egy skylake build."


Uram isten... a 6700K kb 5-10%-kal erősebb mint egy 4790K.


Innentől kezdve miről beszélünk? De akár egy i7-3770K is bőven elég egy GTX 1080-hoz is.

2016. nov. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor maradok egy I7 4770 vagy 4790k és 1060 kombóval!

Ahogy elnéztem csak fogyasztásban volt előrelépés!

2016. nov. 7. 15:32
 6/8 anonim ***** válasza:

#4


"Ha ezeket újonnan vennéd, akkor nem biztos, hogy megéri. Sokkal jobb egy skylake build."


Ezt egy mondatnak szántam, véletlenül kettő lett.

2016. nov. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha már úgyis venni akarsz i7-et, akkor vegyél skylake-t (ha jól tudom nem sokkal drágább) add el a régi lapod és vegyél egy hozzávaló ddr3-ast és maradhatnak a régi ramjaid is.

De ha számít a pénz, akkor felesleges váltani haswell-ről.

2016. nov. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 Így érthető.


#7 a skylake sima DDR3-mal nem megy, de a ddr3l is kinyírja elég hamar. Felejtős.

2016. nov. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!