Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5 4690K hogy is van ez?

I(L)TECHNO kérdése:

I5 4690K hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Alap órajel 3.5GHz, Turbo: 3.9GHz

Hűtő: Arctic Freezer 13


Tuning esetén is érvényes az alapórajel, valamint a turbó órajel, vagy az igénybevételtől függetlenül mindig 4.4GHz-en ketyeg?


Egy-két vidón láttam GTX 1070-es párosításban kimaxolt beállításoknál bottleneck-et.



2016. nov. 3. 13:56
 1/6 A kérdező kommentje:
A 4.4 GHz csak egy példa.
2016. nov. 3. 13:57
 2/6 anonim ***** válasza:
nem, ezt be lehet állítani
2016. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően 3.5GHz-en fut a proci. Ha ez kevés, akkor magától megemeli az órajelét 3.9 GHz-re programozás alapján. Ha te ezt costum módon felülírod BIOS-ban, akkor fixen annyin fog menni, amennyire te felhúzod, értelem szerűen jó hűtés, lap, táp kell hozzá.


Ezzel a fajta hűtővel 4.5 GHz fölé már nem érdemes menni, mert nem tudná megfelelően hűteni, oda már komolyabb lég-, de inkább vízhűtés kéne.


Mondjuk kíváncsi lennék arra a pár videóra, mert hogy 1 vagy 2 mag eléri a max pörgést ok, de mind a 4-en húzva mostani játékoknál, oda aztán kell az optimalizálatlanság. Én gyári órajelen bőgetem és semmi gond nincs vele.

2016. nov. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
FSP Aurum S600 táp és Z97-K lap van mellette, ezek gondolom a tuningot (4.4 GHz-ig) még elbírják. Jól gondolom?
2016. nov. 8. 13:35
 5/6 anonim ***** válasza:
igen, elég, de rakjál rá jó hűtőt is, minimum alpenföhn borcken vagy hasonló 10-15 ezres hűtő kell rá (ha nem jobb).
2016. nov. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igen, jó a hűtő hozzá.
2016. nov. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!