Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógépet játékhoz, de mit...

Számítógépet játékhoz, de mit hogyan, és menyért?

Figyelt kérdés

Új gépet szeretnék venni, de nem vagyok túl járatos e téren. Kerestem is hozzá már mindent, de merültek fel kérdéseim.

Először is, vennék új processzort, alaplapot, videokártyát, memóriát, tápegységet. A mostani gépemben vagy egy SSD, amit 2 éve vettem, ezt megtartanám.


Ami újat néztem:

Intel Core i5-6600K

Asrock Z170 PRO4 alaplap

GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5

Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz

Kingston 120GB SSD (ez már megvan)

Hitachi 2TB merevlemez


És itt jönnek a kérdéseim.

- processzorhoz külön kell venni a hűtést?

- videokártyánál fontos, hogy gaming legyen?

- mi alapján válasszak tápegységet?

- ez így jó lesz vagy cseréljek le valami?



2016. nov. 1. 11:02
 1/5 Bandi1214 ***** válasza:

Intel Core i5-6600K Hűtésnek Noctua NH-d14

Asrock Z170 PRO4 alaplap (nemigen való tuningra) Helyette Asus z170-a

GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5

Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz

Kingston 120GB SSD

Hitachi 2TB merevlemez

Gépház: NZXT s340

Táp: Corsair rmx/rmi

2016. nov. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. tuning procihoz nem jár hűtés skylake-nél, szóval 10-25 ezret pluszba erre félre is lehet tenni.


2. Mivel kb semmit nem tudsz a tunigról, nem biztos, hogy megéri neked ez a felár. Gondolj bele, tuning proci, +10e, hűtő rá +10-25e, jobb alaplap +10-20e, minőségi táp amire lehet tuningot bízni +10-15e. Ennyiből már kihoztál egy i7 6700-at egy normális B150-es(vagy H170-es) lappal meg egy normális táppal. ÉN nem ajánlom neked ezt, inkább i5 6500, vagy ha ennyi pénzed van akkor non-k i7.


3.gaming - marketing fogás, jól el lehet adni vele a dolgokat. GT740-es irodai szemétbe való videokártyán is láttam már gaming feliratot, hagyjuk. fontosabb a CUDA magok száma, a gpu, annak az órajele, a memória sávszél, a minőségi alapanyagok, stb.

Gigabyte ilyen téren általában a legolcsóbb, mert abban vannak a legvacakabb alkatrészek, pont ezért ennyivel olcsóbb (de ettől még működik). Jobb minőséget képvisel egy MSI vagy EVGA, illetve nem túl elterjedt Mo-on, de jó a zotac is. AMD oldalon Sapphire, asus ami főleg megy.


4. Maximális terhelés és felhasználás alapján válassz tápot. Pl tuningra már jó minőségű corsair rmx(vagy hx, ax, axi), fsp aurum gold, superflower leadex, evga supernova g2 (vagy p2), stb, elég sok van. De ezeket 25 ezer alatt nem nagyon kapod meg. Terhelés: felmész a proci gyártó odlalára, megnézed mennyi a TDP, pl i5 6600k-nak a MAX fogyasztása 91w (ha húzod, akkor mondjuk 100w), vga-nál megnézed a csatlakozókat, pci-e slot: 75 watt, 6 pines áramkábel: 75 watt, 8 pines áramkábel 150watt. Ezeket összeadod. Pl ha kell 6 és 8 pines áramkábel, akkor 75+75+150, 300watt MAX fogyasztás. Amennyiben nem valami brutál hűtőt raksz a cpu-ra, ahol külön fel van tüntetve a fogyasztás, akkor 100w a rendszernek. Ha külön rá van írva (pl 150w CPU léghűtés), akkor 40-50w elég a rendszernek (sok is).


Jelen példánál 91+300+100 - 500 wattos táp elég neked. Ha akarsz biztonsági tartalékot a tuning miatt, 550w. Nagy hűtővel 91+300+150+50 - 600 watt MAXIMUM terhelésnél, jó esetben ezt csak teszteknél éri el, valószínűbb a 400-450 wattos fogyasztás, de ha nagyon biztosra akarsz menni akkor 650 tápot érdemes nézni (bár nem lesz rá szükséged).


Én nem vennék már tuning procit, nekem is az van, játékoknál alig jelent pár + fps-t, ahhoz képest benne áll 40 ezrem, felesleges pénzkidobás volt.


i5 6500

msi b150m mortar

giga gtx 1060 amelyik tetszik

16gb ddr4 ram

táp: xfx pro 450w, xfx ts 430w, fsp hydro 500w, corsair cx 430, cx 500, Antec vpf450, Seasonic s12ii 430w, Enermax Triathlor Eco 450W stb.

2016. nov. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

- Dobozos (a legtöbb ilyen) processzorhoz jár gyári hűtő, de borzasztó a minősége. Vegyél jobbat, azt pedig tedd el tartaléknak akár.

- Nem fontos Gaming-nek lennie. A többi is ugyan olyan jó lehet, sőt. (A videókártyák zöme amúgy is játékra lett szánva. De persze megfelelnek egy munkagépben is.)

- Tápegységet a többi komponens és a gép fejleszthetősége alapján válassz. Ha később, évek múlva jobb processzort vagy videókártyát akarnál venni, akkor jó, ha nem kell (esetleg az alaplap mellett még) a tápot is cserélni.

- Hogy mit kell cserélni, elmondják majd a kollégák. :D

2016. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3

Most ugrott be: ehhez a procihoz nem jár gyári hűtő.

2016. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettek!
2016. nov. 1. 11:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!