Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért 1333mhz-n megy még a...

Miért 1333mhz-n megy még a ramom új proci után? Bios update?

Figyelt kérdés

Tehát a gépembe van 2x4gb corsair xms3 16000mhz ddr3 ramom.

Eddig csak egy celeron procival használtam a gépem ami csak 1333mhz-t támogatott. Most viszont leváltottam egy intel i3-4160-ra, de a bios-ban még mindig azt írja hogy 1333mhz-n vannak.

Új proci behelyezéskor kiírta a biosnál, hogy új cpu vagy ram lett behelyezve, nyomja meg ezt a setup-ra. Megnyomtam de ott csak biost adta be (beállítások stb), ott nem találtam semmi setup-ot ezért kiléptem és bekapcsoltam a gépet.

Minden megy, ki is írja hogy ez van benne stb, csak az zavar, hogy még 1333-on mennek.

Bios update segítene?

Legfrissebbet töltsem le?

Msi H81M-p33 lapom van.



2016. okt. 31. 12:42
 1/2 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

A procinál ezt írják: Memory Types DDR3-1333/1600, DDR3L-1333/1600 @ 1.5V

Szóval mennie kéne.

Az alaplapnál meg ezt: Supports DDR3-1600 Memory

Szóval méginkább mennie kéne. Esetleg resetelheted az alaplapot, kiveheted a ramokat és visszateheted őket.

2016. okt. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Kivettem a ramokat majd visszatettem de nem történt semmi :/

Majd a beállításokban láttam, hogy a dram frequency auto-ra van állítva. Azt fel is tettem 1600-ra.

Szóval megoldódott :)


Egyébként az normális, hogy amikor bekapcsolom a gépet, a biosban azt írja, hogy ~40 fokon van a cpu?

Le van töltve az all cpu meter, azon jelenleg 35 fokot mutat, de ez nagyon gyorsan változik. Fél perce 50-en volt.

Most stabilan 35 alatt, úgy hogy nem nyomok rajta semmit.

Ez a gyári hütő miatt van?

Gondolkozok hogy kicseréljem a freezer 7 pro-ra, csak arról hiányzik 2 fogacska és nem lenne valami biztonságos :S Ezért csak a fiókban porosodik.

2016. okt. 31. 13:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!