Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért adja ki ezt a kékhalál...

Miért adja ki ezt a kékhalál hibaüzenetet, bármilyen windows telepítésénél? (Jelen esetben XP-nél) miért?

Figyelt kérdés

Nekem egy olyan problémám lenne, amire ámbár találtam válaszokat az interneten, nekem egyik "megoldás" sem oldotta meg a problémámat.

Ez a hiba nem más, mit az INACCASSIBLE_BOOT_DEVICE hibakódú kékhalál.

Adott egy ASUS M3000N típusú notebook/laptop, amire én egy Windows XP Professionalt szeretnék telepíteni, USB kulcsról. (Más op rendszereknél még csak a telepítő se indul,egyből BCD error lesz.)

A telepítő el is indul, úgyahogy, betölti a drivereket de egyszer csak a végén ez a hibaüzenet fogad engem.

A Hirens Boot CD nevű "alkalmazást" felmásoltam egy USB kulcsra, majd azt is elindítottam, az hibátlanul megy.

Lefuttattam milliónyi HDD analizert és azt véltem felfedezni, hogy mindegyik program GOOD-nak azaz jónak érzékeli a merevlemezemet, és zöld színűen jelzi ezt persze.

Ezek után próbálkoztam MBR repairt futtatni, ami sikerült is de még mindig ez a hiba fogadott.

MINI XP-t futtatva (Hirens boot cd-ben található program), megnyitottam és egy Partition Wizard programmal partíciókat készítettem, tehát a gép látja a Samsung 120Gb-s Winchesteremet is. (Persze a BIOS is látja.)

Hozzátenném, hogy a gép nem tartalmaz CD/DVD olvasót, mivel az meghibásodott ezért ki lett szerelve belőle.

De tényleg, én már mindent kipróbáltam, folytonosan ez a hibaüzenet fogadott. Szeretnék eme remek fórumon segítséget kérni ezügyben. Minden segítséget hatalmasan köszönök!

(Ha lehetséges, akkor ide linkelek egy Videót, amit én magam készítettem erről a problémáról a notebookomnál!)

Link: https://www.youtube.com/watch?v=lTg9zSqwN1M



2016. okt. 29. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
gpt vs mbr
2016. okt. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem igen értem, ha arra célzol hogy gpt-st usb-t kell készítsek, windows xp-vel nem lehetséges csak bios os azaz mbr-est
2016. okt. 29. 22:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Kuka a laptop. Nagyon régi már.
2016. okt. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hogy lenne már kuka? Wichesterileg ramilak procilag hibátlan

Dehogy kuka... -.-

2016. okt. 30. 10:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet azok a részek rendben vannak, de az alaplap pusztul.
2016. okt. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!