Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van 30. 000 körül megbízható...

Van 30. 000 körül megbízható merevlemez?

Figyelt kérdés

[link]

Először erre gondoltam, de ez elég drágának bizonyult. 2 TB kell, se több, se kevesebb. Eddig egy ST2000DM001-m volt, de bekapcsolt az önmegsemmisítője és esedékes lenne egy másik. Sok adatot tárolok, amelyekhez ritkán nyúlok, de ha kellenek, egyből el akarom érni őket. Ezen felül erre mennek a letöltések és a játékok is, de a Windows egy SSD-n van.

A 2 év garis lemezekben ngyon nehezen bízok meg, de sajnos többnyire csak ilyenek vannak:

[link]

[link]

Melyik tartana ki legalább 5 évig? Vagy valaki tud másikat?


2016. okt. 21. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Van, csak nem 2 terás. Azt akarod, hogy nagy, gyors, megbízható, és olcsó legyen - érted a problémát gondolom, ilyen opció sosem volt.
2016. okt. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 T/Z ***** válasza:

"de bekapcsolt az önmegsemmisítője és esedékes lenne egy másik"


Ezt kifejtenéd bővebben?



Egy halom 2 terás merevlemezt elfogyasztottam az utóbbi években, mindet használtan vettem a Hardverparóról. (2-3száz napos üzemidővel)

Egynek se lett baja sosem.

Ha elérik az 1000napot, továbbadok rajtuk, ill. nagyobbra cserélem őket, de még sosem volt egy merevlemezzel se bajom.


Ja de, akkor amikor működés közben rugdalja az ember a gépházat, vagy arrébb rakja a gépet, mozgatja, stb. (Ilyenkor a fej hozzáérhet a tányérhoz, és máris kész a szektorhiba).

Persze hűtéssel használom a gépben őket, és többnyire 24/7-ben mennek.



Egyébként a WD Black az amire adnak 5 év garit, de hát amint látod, meg is kérik az árát.



Ennyiért már vehetsz két két terásat is, aztán RAID-be kötve megduplázhatod az adataidat, így ha netán mégis elhalálozik az egyik a kettőből, a másikon megmaradnak az adataid.


A RED széria az, ami még arra való, amire te használni akarod, de ezek nem 7200RPM-el mennek, hanem 5400-el. Azonban ez nem jelenti azt, h lassabb lenne, teljesen jó választás ez is, kicsivel halkabb, ill. nem ,elegszik annyira, mint a 7200-esek). Gari viszont "csak" 3 év.

2016. okt. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 T/Z ***** válasza:
,elegszik = melegszik
2016. okt. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Éppen egy filmet néztem, és egyszer csak megállt, az utorrent ugyanekkor kiírta, hogy fájlok hiányoznak a feladatból. Megnéztem a lemez kondícióját, 100-ról leugrott 65-re. Aztán az azt követő napokban folyamatosan csökkent, most 14-nél megállt. (Látszólag) a semmitől történt, de az mondjuk néha előfordult valóban, hogy belerúgtam az asztalba és a gép csippant egyet. Egyébként 618 nap a működési ideje. Van előtte ventilátor, és olyan 29-35 fok körül szokott lenni.

Nem akarok RAID-et, mert van több backup merevlemezem is, jelenleg azok tartanak életben.

[link] Ez alapján pedig lényegesen lassabbnak tűnik.

2016. okt. 21. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Western Digitalnak nem a Black a híresen megbízható modellje, az inkább a performance-value kategóriába tartozik. WD Red pro / WD Re lenne a jó választás ha megbízhatóságon van a hangsúly.


És de, ha maximális biztonságot akarsz, akkor csak RAID 1 vagy 5 jöhet szóba. Azzal konkrétan kizárod, hogy elvesszenek az adataid, statisztikailag lehetetlen.

2016. okt. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 T/Z ***** válasza:

Hát teljesen mindegy, milyen merevlemezt veszel, ami mechanikai alkatrészeket tartalmaz, az megsérülhet, ha működés közben elmozdítják.


Komolyabb laptopokban pl. van gyorsulás-mérő, és ha mozgást érzékel, azonnal leparkolja a merevlemez fejét, így ott van ilyesmi védelem (nekem is pl. a ProBookomban, elég ha hirtelen felemelem a gépet, már hallom is ahogy jelzi, és állítja is le a merevlemezt), de asztali gépeknél ilyen opció nincs.


Adatbiztonságra valóban Raid kell, akármilyen merevlemezt veszel, max annyit ér a gari, h cserélik a diszket hiba esetén, de az adatok arról is ugyanúgy el tudnak tűnni.

2016. okt. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!