Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kiegyensúlyozott ez a Skylake...

Kiegyensúlyozott ez a Skylake konfig?

Figyelt kérdés

i5-6500 ( nem tervezek OC-t, de 3k a differencia a H és a B lapokkal szemben, és a Z jól jöhet a memória húzásnál )


Asus Z170-P ( Nem tudom mennyire sikerült jól ez az Asus lap, Asrockról sok jót hallani, főleg a stabil BIOS-ról, de nincs jó tapasztalatom velük. Esetleg más gyártó Z lapja max 32ért? )


G.SKILL 8GB Aegis DDR4 2400MHz CL15 - ebből később veszek még egy kitet ( esetleg más, CL 14-es memória jobb lenne, vagy inkább érdemes előtérbe helyezni a frekvenciát? )


Videókártya: ?

Videókártyát még nem tudom, de egyenlőre úgy fest, megvárom hogy az 1050 meg az 1050Ti kicsit letolja az 1060 vagy az R9 árát. Minimum 4gb Vram, inkább AMD mint Nvidia. Addig használom egy ismerős múzeumi 550 Ti-ját. :)


Továbbá urbán legenda: Ha alaplap is, GPU is azonos gyártótól van ( pl Asus, MSI ) tényleg jobb a teljesítmény?



2016. okt. 19. 11:41
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Kedves Kontár,


Köszi a válaszod,


Ahogy olvastam, a Z-s lapok szinte egyetlen, átlag user-nek hasznos feature-e csak az OC, ami nekem nem lényeg. Másrészt az i5-6500 sem kezeli magasabb frekvencián a memóriát, mint 2133, és nem akarok ezért i7-et venni, mert kétszer annyiba kerül és nem használnám ki. Lehet tévedek, tosmshardware-en sok ilyet olvastam.


OC-t nem tervezek mert nem értek hozzá. A "később veszek jobb VGA kártyát" vagy "még egy kit ram-ot" pedig azt jelzi, hogy 1-2 hónapon belül, de lehet a kövi fizumból. Inkább veszek egy jó alapot ami időálló, és később bővíthetem.


Ma ezeket fogom megvenni Aqua-ban:


i5-6500 (60k)

MSI B150 Bazooka (20k)

Kingston HyperX 2*8GB (30k) I Esetleg Geil, Corsair, csak az nincs náluk raktáron :(

Random HDD (15k)

Táp van, Artic Cooling 600W

LG 27 FHD IPS (80k) - ezt tegnap megvettem

SSD később...


Ebbe kerül egy időre egy 550Ti, aztán az 1050-1060 tesztek alapján az, amelyik teljesítményben nagyjából egy szinten van a fenti konfiggal.


Ha valakinek van tippje, mitől lehetne jobb, ossza meg velem!


Köszi,

2016. okt. 20. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!