Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopnál megoldható a képerny...

Laptopnál megoldható a képernyőcsere HDról FHDra, vagy nagyobb felbontásra?

Figyelt kérdés

Nos a gép mindenre elég, csak a HD felbontása kevés a több ablakos programokhoz.. túl nagyok az ablakok.

nem akarok új laptopot megint többszázért... megoldható a képernyőcsere?



2016. okt. 16. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:

attól függ, mekkora a mostani képátlód.

15.6 alatt nem csinálnak, mert felesleges, új fullHD monitor notebookba kb 80 ezer + munkadíj + áfa.

2016. okt. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 BM-Striker ***** válasza:

Igen.


Ha találsz hozzá kompatibilis panelt, akkor egy kis hozzáértéssel lehet cserélni.

2016. okt. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 BM-Striker ***** válasza:

#1

Nem bonyolult egy LCD panel cseréje, és 60€ közül már kapsz full-hd IPS paneleket notebook-ba.


[link]

2016. okt. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá a gyártónál a pontos típusra és az upgrade lehetőségére.

Egy csomó dolog annyira speciális, hogy még az semmindegy, hogy a panel kábelezése hol csatlakozik.


Én pl szívesen lecserélném a Dell Latitude e5420 laptopom 1600x900 felbontású paneljét IPS-re, mert a jelenlegi panel betekintési szögei tragikasak, de hiába van 14"-os méretben ilyen panel, nem építhető be a gépbe, mert eltérőek a csatlakozók.

A Dell support nemes egyszerűséggel kölső megjelenítőt -vagyis monitort - javasol.

2016. okt. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

na köszi Nektek a segítséget, végig kerestem mindenhol, tényleg 50-60 euro között lehet venni... de nincs FHD felbontású, csak az a szaros 1366*768 vagy mennyi.. és a pláne a dologba, hogy emiatt nézegetem az új laptopokat, és még mindíg azt a szaros felbontást nyomatják! WTF????????????????????????????????? a telefonokba már jön a 4k, itt meg említésre sem méltó...

mi a véleményetek??????

2016. nov. 3. 22:02
 6/10 anonim ***** válasza:

az a véleményem hogy notebooknál kicsit nagyobb igények vannak felbontás helyett a terhelhetőség javára.

Minek adjon neked fullHD-t, mikor a proci holt gyenge hozzá hogy egy normális programot élvezhetően tudjon futtatni rajta?

4k közeli mobilok 2-300 ezrek, ennyiért te is kapsz fullHD gépet XD

2016. nov. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

szerintem ma már az FHD lenne az alap.

Az biztos hogy 15" 1366*768 édeskevés! Ezért van egyre több szemüveges, már elfáradt a szemem ahogy itt olvasgatok...

2016. nov. 3. 22:16
 8/10 A kérdező kommentje:
ja és még annyit, hogy nekem a hordozhatóság fontos, most egy Socket G1-es laptopom van Core i7 640m procival, és lehet cserélnem kell a panel miatt... WTF?!?!?!?
2016. nov. 3. 22:37
 9/10 BM-Striker ***** válasza:
Pontosan milyen géped van?
2016. nov. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na itt vagyok már... Packard Bell TK85
2016. nov. 4. 14:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!