Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyedi vízhűtés kiépítése...

Egyedi vízhűtés kiépítése gépen belül (tehát külső elemek, chillerek nélkül)?

Figyelt kérdés

Helo!


Nemrég kezdtem el nézegetni a vízhűtést (információs szinten, mi hol merre hogyan, HA egyszer a távoli jövőben ilyenre adnám a fejemet), és volna pár kérdésem.


Hol/Hogy kell bekötni áramlás szabályzót (már ha szükséges)?

Ha esetleg nem rakok be ilyet a gépbe, attól még megy magától a pumpa, mint pl gépháznál ha elindul a gép forognak a ventik?

Erre rá lehet kötni leírás szerint a gépház ventijeit is és lehet szabályozni őket (négy ventilátor kimenetek aktuális mérés)?

[link]

Jó a felső linket, vagy ilyesmi kell inkább?

[link]


Ha jól láttam, az elsőre rá lehet kötni áramlásmérőt (átfolyás mérőt) is, ezt (ha van értelme beszerelni) hova érdemes berakni, vagy mindegy?

( [link] ilyesmi)

Hőmérséklet esetén a hőmérő szenzor(oka)t hova ajánlott tenni? elég ha 1 úszkál a tartályban? esetleg fel lehet nyomni őket a csövekbe? Ha igen, az nem zavarja az áramlást (valamilyen szinten biztos csökkenti, csak nem tudom hogy lényegesen-e)?

( [link] )


Radiátor, láttam párat ahol nem csak 2, hanem 4, 6, 7 csatlakozó is van, mire lehet használni ennyit?

[link] pl.

Ha akarom, akkor ahol 4 csati van 1 oldalt arra lehet kötni 2 teljesen különálló vízhűtést, pl proci, tartály, pumpa ÉS vga, tartály, pumpa? Vagy 6osnál egyik oldalról ahol 2 csati van akkor 1 komplett rendszer, a másik oldalról meg 2 külön rendszer rakható be? Ha nem használom valamelyik párost, azt elég csak ledugózni, vagy maradhat nyitva, vagy mindenképp kell kötni rá valamit?


O-gyűrűk, hova érdemes/kell venni? Nincs minden alkatrészhez ilyen tömítő gyűrű, vagy ha elhasználódott, megrepedt akkor ki lehet cserélni vele?

[link]


Fitting-ek, láttam barbed-et (simán ráhúzós) meg compression (csavaros megoldással kell rászorítani) verziót. Mennyivel éri meg a csavaros a nagyobb árat? annyival biztonságosabb, vagy elég csak az olvasott módon kötegelővel odaszorítani? A méretezés itt hogy megy? 10/8mm, ezt most hogy társítsam a negyedes whitworth átmérőhőz? vagy az csak belső átmérő meg a csavarozhatóság/leszorítás hossza?

[link]


Tartálynál bay tartály vagy rendes álló cső tartály a jobb (ha van valami különbség közöttük)? Méretet hogy érdemes/kell megválasztani, vagy a legkisebb is elég, hiszen csutkára fel lesz töltve lassan mikor légtelenítem a rendszert? Puma(szivattyú) esetén csak azzal kompatibilis ami oda van leírva, pl "Szivattyú kompatibilitás: Laing D5" ?

[link]


Ez a pumpa pl kompatibilis a fent linkelt tartállyal? Csatlakozó megnevezést nem látok nagyon a leírásoknál.

[link]


Ezt a fajta ledet hova lehet bekötni, csak tartályokhoz, vagy a csövek elejébe/végébe is? Nyilván e-pénisz növelésen kívül nem sok midnenre jó, de ha már árulnak ilyet akkor gondoltam rákérdezek :)

[link]


Hűtőfolyadéknál azt olvastam elég az ioncserélt víz is, de miért nem ajánlott a színezett hűtőfolyadék? Széteszi a csövet? Darabos lesz, vagy mi? Az ilyen előre kevert szerekben van valami gomba és egyéb ölő biocide, esetleg alumínium részekhez korrózió álló szer? Ha nem, akkor hogyan, milyen arányban kell belekeverni?

[link]


A bónuszkérdés a végére:

Csövezésnél a vastagabb falú cső ad bármi előnyt, vagy csak az életemet nehezíti azzal hogy szívás a hajtogatása? Beared fittingnél lesz műanyag kötelegővel leszorítás, szóval a "simán kicsúszik" ellen védve lesz valamennyire.

Réz cső esetén fűrészelés után ha finomabb dörzspapírral le van munkálva a vágási él, az elég a csőnek, vagy kell valami extra még oda? Réz csőnél hogy megy rá a sima beared fittingre, vagy oda speciális csatlakozó kell, plusz tömítések stb?


Köszönöm annak aki végigolvasta, nem muszáj mindre válaszolni 1-1 tippel is előbbre vagyok. Ha esetleg van valami más tipp/ajánlat, azt is meghallgatom.

Köszi hogy benéztél :)



2016. okt. 6. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ion cserélt víz jó. A színezett víz hasonló mint a a triton ban van(vízben oldódó festék). Szerintem ezt bízd szakemberre. Nyilván jobb neked ha te rakod össze de nagyon sok a buktató. Pl. Nem jó az illesztés és elkezd szivárogni a víz és elfüstöl az 1080.
2016. okt. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A pumpát és a ventiket ugyan úgy lehet szabályozni mint a hagyományos hűtésnél. Áramlásmérőnek nem sok értelme van. A ventik száma kettő fölött csak ízlés kérdése. "O" gyűrűből csak minőségit és nem lesz gondod vele. LED-ről nincs véleményem. A színezett folyadéknál egy idő után lerakódás képződik, de ez a matt, nem átlátszó színezésre vonatkozik. A vastag falú csöveket nehezebb szépen hajlítani.
2016. okt. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi, jöhet még.

Mint írtam, elméleti oldalról érdekel jelenleg, amúgy valamikor a saját gépedet is össze kell rakni először, de ha körüljárod a témát nem lehet nagy gond (nekem legalább is nem volt az).

2016. okt. 6. 15:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!