Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyen lehetséges a vinyómmal?

Ilyen lehetséges a vinyómmal?

Figyelt kérdés
Ma levágta a mosógép a biztosítékot, de nem is ez a lényeg hanem ugye elment az áram. Na már most miután beakartam kapcsolni a gépet az E: meghajtóm valamilyen úton módon 6óra alatt szerzett magának 1000gyenge szektort a HD sentinel szerint. A programok rendszerint lefagynak rajta, gta5ben a pálya nem tölt be, szaggat minden baja van. De van mikor működik és kihasználja a 102mb/s-es írás/olvasását, amúgy meg üresjáratba megy 100%on 100-300kb/so olvasással.

2016. szept. 25. 00:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
És pont egy olyan videót linkelsz ide, amin éppen mutatja hogy hibás. Gratulálok. Ez igazán a szakmai tudás csúcsa. :))))
2016. szept. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A 4- és 5-ös válaszolónak ajánlom figyelmébe.

https://www.youtube.com/watch?v=4iaxOUYalJU

2016. szept. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Szirty ***** válasza:

Szia Figlár Géza!


"És pont egy olyan videót linkelsz ide, amin éppen mutatja hogy hibás."


Nem tudom nekem írtad-e, de ha igen, akkor: Nagyon megfogtad a lényeget :)

A linkelt videóban látható az a mechanikus retesz amit említettem. Ahogy az is látható hogyan parkol azonnal a tápfeszültség megszűnésekor.


"Ezt leggyakrabban az olvasófej okozta karcolás, „szántás” okozza, ami helytelen leállításkor, hirtelen áramforrás-kiesésből, leejtésből adódhat."


A működés közben történő leejtés okozhat ilyet. A tápfeszültség megszűnése nem nagyon.


Elég rosszul is állnánk azokkal az eszközökkel amik HDD-t tudnak kezelni és a tápfesz kikapcsolásával állítják le őket (nincs shutdown procedúra).

Pl. külső USB HDD tokok, routerek, NAS állomások, ipari HMI eszközök, felvevős set top boxok, beltéri egységek, média centerek, stb, stb, stb...


Már ráégen térdig hjárnánk a bad sector-os rosz, karcolt felületű HDD-k-ben ha komolyan veszélyeztetné a felületet a tápfesz megszűnése.

2016. szept. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ahogy gondolod.
2016. szept. 26. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha már a gyártó is ezt írja, akkor biztos én vagyok a hülye:

"Furthermore, frequent power outages can reduce a hard drive’s physical lifespan. The read-and-write head, which hovers over the spinning platters during operation, snaps back into its original position upon power loss. This sudden movement can cause tiny imperfections that accumulate over time, increasing the likelihood of a “head crash”: a malfunction that occurs when the head touches and scrapes the platter surfaces, effectively destroying the hard drive."

2016. szept. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Szirty ***** válasza:

A gyakori áramkimaradás (amiről a szöveg szól) valóban nem használ neki.


Amikor elmegy a tápfesz a fejet azonnal kirántja parkoló pozícióba ahol azt rögzíti is. Miközben a lemez még másodpercekig forog. Nem sok esélye van megkarcolni a felületet. Nem állítottam eddig sem hogy lehetetlen, de ki van ez találva.


Nem ártott volna egy link is az idézet mellé, hogy honnan van.

Több (sok) helyen találtam meg pontosan ezt a szöveget, de egyik sem HDD gyártó lapja volt, hanem főleg fórumokon idézgetik a hozzászólók egymás között amolyan urban-legend jelleggel.

2016. szept. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!