Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudunk egy gépet...

Hogyan tudunk egy gépet egyszerre ketten használni?

Figyelt kérdés
a házban két gép van egy erősebb és egy gyengébb és azt szeretném elérni, hogy az erősebb gépet távoli asztal átvitellel vagy valahogyan használni tudjuk akár párhuzamosan is.az erősebb gépen windows 8 fut a gyengébben ubuntu 16.0 lts de ha kell ezen tudok változtatni.melyik programot használja és mit hogy csináljak?
2016. szept. 12. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
pl teamviewer
2016. szept. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az egyszerre használat tudtommal RDPvel oldható meg ha az kell hogy ott legyen az asztal meg minden pl. [link] de nem teszteltem, csak Linuxon csináltam ilyet
2016. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, hogy egyszerre.
2016. szept. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat! 😉 végig olvastam és nem világos hogy hogyan kapcsolódok a másik gépről
2016. szept. 12. 18:10
 5/8 A kérdező kommentje:
és ez gyakorlatilag olyan lesz mintha két külön felhasználó lenne és mindkettőnek van tárhelye stb?
2016. szept. 12. 18:12
 6/8 anonim ***** válasza:
RDP-nél a szerverre (erősebb gép) Windowsról a beépített távoli asztali kapcsolat nevű programmal lehet kapcsolódni a belső IP cím megadásával. Külön felhasználót tudtok létrehozni, és akkor egymás fájlaihoz csak akkor fértek hozzá ha megosztjátok (persze a rendszergazda jogú fiókok mindent látnak és módosíthatnak)
2016. szept. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocs lemaradt, hogy Linuxról bármelyik RDP klienssel lehet kapcsolódni, én Remminát használtam de lehet hogy van jobb is
2016. szept. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem fog menni, Windows kliens verziók egy időben csak 1 felhasználót engedélyeznek GUI munkamenetben. Ha több kell, egy server verziót kell feltenni.

Vagy telepíts az erősebb gépre Linuxot, azon nincs ilyen korlátozás. Javasolt RDP kliens az xrdp, xfreerdp vagy remina.

2016. szept. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!