Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vízhűtés? Megéri?

Vízhűtés? Megéri?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a vízhűtésről? egy új konfigot szeretnék magamnak összeállítani, és azon gondolkozom, hogy vízhűtést teszek bele. Egészen pontosan ezt a modellt néztem ki: Corsair Hydro Series H115i. Olvastam már sok pro/kontra érvet, de még nem sikerült döntenem, ezért itt is megkérdezem.
2016. szept. 10. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor éri meg ha i7 veszed és olyan külünleges gépházba rakod amibe nem fér be egy nagyobb léghűtő pl. NZXT S340
2016. szept. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Akkor éri meg, ha minimum Corsair H110-et vagy NZXT Kraken X61-et veszel, utána pedig az épített víz.
2016. szept. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kezdjük azzal, hogy ilyen drága léghűtés már nem is létezik, ezért nem értem, hogy miről kéne érvelni. Drága, ez elég nagy kontra, teszteket pedig találsz a neten.
2016. szept. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyébként meg azt mondom, hogy ahova már vízhűtés KELL azt az életben nem fogod kihasználni, max e-pénisz méregetésre elég...


Azon kívül meg azt mondom, hogy egy Noctua NH-D14 vagy D15 simán elég a hűtésre, és nincs fölösleges fogyasztó, ugye a vízpumpa és 1 max 2 venti meg untig elég a CPU hűtésre, azon kívül meg az esetek 99%-ban a házhűtésen kell javítani nem pedig egyet egy hűtésen, ez esetben a CPU hűtésén.

2016. szept. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
tehát akkor léghűtéssel jobban járok.
2016. szept. 10. 14:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Milyen CPU-ra?

Milyen házban?

2016. szept. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Ha azt az oldalat nezzuk, hogy szukseged van-e vizre a gepben, akkor erre a valasz: nincs szukseged

DE ha olyan vagy mint en, akkor bele rakod. Jobban fogsz tudni aludni :)

Bar nalam mar kb 11-12 eve kezdodott a vizhutes szeretete. Akkoriban meg az AMD procik akkora hot termeltek normal orajel mellett, hogy en nem ereztem jol magam, mikor 70 fokot mutatott a hofokjelzom.


Szoval ha betolsz egy corsairt, azzal csak a penztarcadat fogod jobban terhelni. Figyelned kell a haz kivalasztasanbal is, hogy konnyen beepitheto legyen.

Az uj gepemben nekem is egy dual corsair volt par honapig. Aztan elkapott megint a gepszijj es ujra epitettem egy sajat rendszert. Csak most mar egy akril csoves rendszert csinaltam. Nem azt mondom, hogy sokkal tobbet tud egy jo leghuteses rendszernel, de csendes, gyonyoru a megjelenese, egyedi es engem boldogga tesz ha csak ranezek mar az is :)

El kell dontened, neked mi a fontos egy gepnel.

2016. szept. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A Noctua NH-D14 ugyan annyiba kerűl kb. mint a Corsair H55 és a H55 kicsit jobban hűt.
2016. szept. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ehhez képest nekem az i5-4690K (ugyan olyan meleg tud lenni mint az i7) 4.1GHz-en 41 fok, turbó ventillátorral 35. Teljes terhelésnél.

2016. szept. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát.. ez lesz az első saját épített konfigom, szóval a belső dolgok mellett a kinézet is számít, ha már ennyit rá fogok áldozni. :) egyébként egy i7 6700k lesz valszeg. a gépházat még nem tudom. vagy egy: Cooler Master MasterCase Pro 5 vagy pedig egy Phanteks Enthoo EVOLV ATX
2016. szept. 10. 17:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!