Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem teszi rá a pendrive-ra?

Miért nem teszi rá a pendrive-ra?

Figyelt kérdés
A minap vásároltam egy tévét,(LG 43UH668V)szeretnék rajta pendrive-ról nézni filmet, amikor bedugom a pendrivot, csak egy bizonyos fájlrendszert ismer fel,ha leformázom a tévével, akkor átállítja arra, de viszont arra nem tehetek nagy filmet(full hd) mert túl nagy állitólag a 64 gb-os pendrive-ra.Erre szeretnék megoldást találni, előre is köszönöm!

2016. szept. 8. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg leformázni exFat vagy NTFS fájlrendszerre. Egy ilyen tv-nél fel kell ismernie. Így a film is rámenne.
2016. szept. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam mindkettőt :D de semelyiket se ismeri fel :D ad egy opciót, hogy leformázza-e úgy a tv ,hogy azt ő felismerje-e, de az meg pici.
2016. szept. 8. 13:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor az szívás.

3 lehetőséged maradt (szerintem)

1. HDMI kábel a gépből a TV-ig.

2. Valamilyen streaming szolgáltatás, akár Chromecast.

3. Veszel egy olyan routert amibe lehet pendrive-ot dugni. Így a tv-nek nem kell felismernie a pendrive-od, mert csak a filmet kapja meg.


De megpróbálhatod másik, kisebb prendrive-al. Mondjuk 16 vagy 32gb.

Mert ez baromi érdekes. Nekünk is van LG TV-nk. 3D-s néhány éve vettünk 200K körül és minden gond nélkül felismeri a pendrive-okat. 32gb-nél nagyobbal mondjuk nem próbáltam, de 500gb-s külső hdd-vel sincs baja.

(A miénken több USB van mindegyiknek elvileg más a "funkciója", mellé is van írva, hogy HDD;pendrive;..; de minden működik mindenhol)

2016. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A használati utasítása azt írja, hogy max. 32 GB-os pendrive-t, vagy 2 Tb-os külső merevlemezt ismer fel, amik FAT32 vagy NTFS fájlrendszerre formázottak.


Szerintem ez lehet a gondod.

2016. szept. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt van a link

[link]

2016. szept. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez szánalmas... köszönöm a segétséget :) tuti ez lehet a gond...
2016. szept. 8. 14:13
 7/9 Lajos54 ***** válasza:
Ha az NTFS-t is felismeri, akkor arra formázd, az már nem "áll meg" a 4 GB fájlméret korlátnál. Arra fel tudod tenni a nagyobb helyet foglaló filmet, és elvileg a TV le is tudja játszani. Már persze akkor, ha olyan a formátuma, amit a TV is szeret.
2016. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lajos54 ***** válasza:
... ja, és persze a max 32 GB méret! Tehát lehet, hogy emiatt nem hajlandó dolgozni a 64-essel...
2016. szept. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, a 32 gb volt a megoldás :)
2016. szept. 9. 13:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!