Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Két Kingmax RAM dual channelbe...

Két Kingmax RAM dual channelben miért nem jók egy Kingston mellett? Folyamatos kékhalál?

Figyelt kérdés
Van 2db Kingmax es 1db Kingston DDR3 memoriám amik egyeznek tulajdonságokban( a 2 Kingmax ugyanaz) Eddig a 2 Kingmax 1-3-as slotban tökéletesen működtek de ahogy beraktam a 2-es slotba a Kingston RAM-ot, folyamatosan kékhalált dob ha pl elinditok egy jatekot! Most ugy van, hogy 1 Kingmax es a Kingston van az 1-3-as slotban es a másik Kingmax a 2-es slotban és igy mukodik. Miért nem tudom Dual-ba rakni a 2 Kingmaxot kifagyas nélkül?
2016. aug. 31. 20:06
 1/5 Dongaben ***** válasza:
Mert "Dual", vagyis "páros" 2-vel, vagy 4-el működik...
2016. aug. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

DualChannel nem fog működni 3 modul esetén semmiképp sem.

Kékhalál ettől független, ott valami probléma lesz vagy az újonnan berakott memóriával, vagy a foglalattal, vagy az érintkezéssel. Tedd be újra, de előtte nézd meg, nem poros-e véletlenül a slot, illetve futtass egy memtestet (amelyet letölthetsz pl innen: [link] ).

2016. aug. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a két Kingmax-ot szerettem volna Dualba rakni, az alaplap most decemberben lesz 1 éves, tisztan van tartva a gép, most, hogy egy Kingmax es a Kingston az 1-3-as slotban van, így tökéletesen működik a gép, teljesen érzékeli a mind a 6GB-ot és nem dob kék halált nagyobb programoknál. Holnap lesz lehetőségem kiprobálni egy másik gépben a RAM-ot. Azért köszi mindent! :DD
2016. aug. 31. 21:43
 4/5 Dongaben ***** válasza:
Ilyen estben már minimális a sebesség különbség. Tényleg azért nem ment, mert CSAK párban működnek.
2016. aug. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A másik gépben tökéletesen működik a "hibás" RAM, viszont az abban lévőt kicseréltem a "hibással" és most a saját gépem tökéletesen működik ugy, hogy dualban van a Kingmax!

Nem értem, miért nem volt jo de e lényeg, hogy megy! Köszi mindent mindenkinek! :DD

2016. szept. 1. 16:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!