Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Közel azonos áron van az Asus...

Közel azonos áron van az Asus Xonar DX/XD és az Asus Strix Soar, pedig az utóbbi viszonylag friss, míg a másik több éves. Miben vagy miért gyengébb a Strix Soar?

Figyelt kérdés

Azon túl, hogy a kinézete + világító vacka parasztvakítás. Általánosságban azt értem, hogy gamereknek szánt kártya, míg előbbi "komolyabb" zenei igényekhez van, de konkrétumot sehol nem találok. Kimenetek/bemenetek változatossága nem izgat, csak fejhallgató lesz rajta erősítő nélkül. Tud esetleg valaki _konkrét_ magyarázatot adni, miben gyengébb a Strix Soar? Tesztet, véleményeket már mindkettőre néztem, de összehasonlító (ami segítene) sehol sem volt. Gyártó oldalát is néztem, de specifikációban megint nem látom aminek kiugró előnynek kéne lennie a DX mellett, hogy sokkal öregebb kártyaként is ugyanannyit érjen mint egy új (és gondolom a parasztvakítás meg gamer brand miatt rendesen túlárazott) kártya.


Aki tud segíteni, annak nagyon megköszönöm. Nem keresek hasonló vagy olcsóbb áron külső DAC-ot, se külső hangkártyát, más hangkártyára ajánlást, az alaplapom majdnem minimál lesz, nem párezres noname füleshez (amúgy 30 ohm körüli impedencia, nyílván meghajtja mindkettő), és nem, nem 128k-s mp3-hoz... tényleg csak a kettő közti összehasonlítás érdekelne, és azt nagyon szépen köszönöm!


2016. aug. 31. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért kell külön kiemelni a 128k-s mp3-mat, amikor a legolcsóbb mai alaplapok integrált hangvezérlői is hasonló specifikációkkal rendelkeznek, mint ezek a kártyák, így például tömörítetlen illetve veszteség nélküli hangfájlokról sem kell ebből a szempontból lemondanod, ha esetleg ezek nélkül akarnád hallgatni.


Az rendben van, hogy külső dacot és hangkártyát nem akarsz, akkor belsőt miért? Mert az alaplapinak pont az a legnagyobb baja, hogy a számítógépen belül helyezkedik el és így az elektromos zajnak ki van téve, ez alól csak relatív drága, speciálisan szigetelt modellek tudnak védelmet biztosítani. Akkor már egyszerűbb külső megoldást nézni.


Amíg nem léped túl az 50+ ezres ársávot egy professzionális a fejhallgató esetében, addig célszerűbb lenne a fejhallgatóra költeni a maradék extrát, mert azzal sokkal nagyobb hangminőséget nyersz.


Más: jobb, ha tudod, hogy ha egy hangkártya impedanciája több, mint a fejhallgató impedanciájának az 1/8-a, akkor torzítani fog! Így előfordulhat, hogy túlméretezett hangkártyánál nem jobban, hanem rosszabbul fog szólni a fejhallgató, természetesen az asus és creative marketingdarabjainál ezt az értéket nem tüntetik fel, de ebben az ársávban általában 5-10 ohmos darabokról van szó, amik már nem ideálisak.

2016. aug. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, csak a kérdésre nem válaszoltam, szokásomhoz híven. A Soarban van az rgb backplate meg az előlapi díszítőelem húzza fel az árát, ahogy azt te is mondtad, de fizikailag majdnem ugyanazokról a modellekről van szó. Előfordulhat, hogy mellékelnek külön szoftvert, így az is nyomhatja az árát, de mivel az internetről is le lehet tölteni mindent, ezért emiatt igazából semmi értelme nincs ennek a kártyának.
2016. aug. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Pont azért emeltem ki, hogy ne offolás legyen, akárhányszor feltettem kérdést az évek alatt (és mindig konkrétan leírtam mit szeretnék nagyon szépen kérve megkérdezni), vagy valami tök másra akartak rábeszélni, vagy leugattak amiért nem is ember aki nem X kategóriából választ, helyette vegyed ezt, nézd azt...


Direkt kértem, akiben valóban segítő szándék van, az ne offolja szét, erre kioktatást kapok, de semmi választ? :-/

2016. aug. 31. 18:11
 4/8 A kérdező kommentje:

Közben írtál választ is (köszönöm), de a konkrétum, szóval az amivel előrébb jutnék, nincs benne. Gyengébb a Strix, nem éri meg, de a kérdésem az, miért, mi hiányzik belőle ami a Xonar DX/XD-ben megvan?


Elvileg több, mint 8 éves kártya.

2016. aug. 31. 18:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem gyengébb, hanem ugyanaz. Vagy nem tudom hogy most konkrétan mi a probléma, mert említetted, hogy "gamereknek" és "komolyabb" zenékhez való kártyákról van szó, holott ezeknek a hangkártyának semmi köze nincs. Mivel nincs gamer erősítő és nincs gamer dac sem.
2016. aug. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom miben fogalmazhatok rosszul, miért nem érthető a kérdés. Van két hangkártya, egyik ősrégi, másik nemrég megjelent. Árban mégis (szinte) megegyeznek. A kérdésem az, miért.


A Strix pedig egyértelműen gamer-eknek van szánva/reklámozva, az egész baglyos széria erre épül, de ebbe rohadtul nem szeretnék belemenni, mert nem ez volt a kérdés. Amiket ott fentebb írtál, a belső hangkártya zajfelvevése, az 1/8-as íratlan szabály impedenciára, a forrás minősége... tipped nincs hányszor rágtam már át magam ezeken ma délután, több tucat külföldi oldalt néztem már át, és forduljak le a székről, ha legalább negyvenszer nem olvastam már csontra tök ugyanezeket az érveket. Mindet. Okkal keresek dedikált hangkártyát, okkal szűkítettem le 3-4 kártyára a választást, egyszerűen nem lebeszélést/meggyőzért/térítést szeretnék kapni, mindig ez van gyakorin. Értem mi az előnye a külső hangkártyának, mikor és miért kell (vagy épp nem kell) fejhallgatóhoz amp, mivel jár a belső hangkártya, stb... ezek azok, amikről találtam fogódzót, kismilliót, komolyan.


Amit feltettem kérdésnek, ahhoz nem, és azért ezt tettem fel, mert erre szeretnék kapni választ. Nem érzem magam arrogáns embernek, nem vagyok mindentudó, ezer dolgot lenne még tanulnom, csak most nagyon szépen kérem, a kettő közti azonos árra okot, ez az ami segít. Gyártó oldalát néztem, de nem szúr szemet ami a DX-et ennyire versenyképessé teszi még 8 évvel később is, amihez vak meg hülye vagyok és kiszúrja a szemem, azt mástól szerettem volna kérdezni.

2016. aug. 31. 19:03
 7/8 A kérdező kommentje:

Gyengébbnek pedig azért gondolom a Strix-et összehasonlításban, mert alig egy éves (miközben a DX-ről már 2008 körül is van leírás), a kinézete pedig tipikusan gamer közeghez szabott, festés a borításon, narancssárgán izzó LED-es bagoly szem, az összes PR anyag semmitmondása, stb., tehát minden ami lényegtelen. Ezek mindig felnyomják egy alkatrész árát, nem ár/érték arányon van. Ha a DX, az ősrégi mégis ugyanannyiba kerül, gondolom oka van, az tudhat valamiben többet, erre viszont sehol sem találtam még utalás szintjén sem magyarázatot.


Itt van a két kártya specifikációja:


Asus Xonar DX - [link]

Asus Strix Soar - [link]

2016. aug. 31. 19:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Elnézést, akkor máshogy közelítem meg a kérdést.


Nálunk is van egy 17 éves stúdió fejhallgató, a mai napig jó és az értéke nem romlott semmit (vagy inkább nőtt), jelenleg is 40 ezerért lehet kapni a boltban. A hangtechnikai eszközök fejlődése >nagyon< lassú, ha PC-k hardvereihez vagy perifériáihoz hasonlítjuk, akkor mondhatjuk, hogy a leglassabb. Ez eléggé irreálisnak tűnik mondjuk a videokártyákkal összevetve, ahol 2 évente nagyságrendekkel nagyobb teljesítményt fogunk kicsikarni, de hidd el, hogy 8 év a hang világában szinte elhanyagolható. Maximum valamivel költséghatékonyabban tudják előállítani ugyanazt, esetleg belepakolnak pár extrát, de ha egy cég (jelen pillanatban az Asus) ugyanolyan felhasználási területre (+játékra) akar kidobni egy hangkártyát, akkor megcsinálják ugyanazt, belerakják ezeket az extrákat, így még plusz tervezésre sincs szükség. Ezt alátámasztja az, hogy a specifikációk is mondhatni megegyeznek, azaz semekkora különbséget nem fogunk tapasztalni ha váltanánk egyikről a másikra. Nyilvánvalóan ezt így nem szabad összehasonlítani különböző brandek között, de az Asuson belül ezt lehet akár biztos pontnak venni.


Persze, világít, meg beledobálnak kifejezetten olyan szoftvereket, preseteket is, amiket játékra hangolnak, de semmilyen felhasználásra nem lesz jobb se rosszabb, mert a szoftveres részt lehet a másik kártyán is pótolni.

2016. aug. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!