Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy usb-s külső winchester ha...

Egy usb-s külső winchester ha folyamatos használatban van hosszabb távon csökkenti az élettartamát?

Figyelt kérdés
tehát ezek a picik amiket mostanában már csak rá kell dugni egy usbportra, ha hátra beteszem a gép mögé és folyamatosan bedugva hagyom hogy viselik? természetesen csak tárolásra lenne használva, (illetve nem tudom vannak-e már olyan gyorsak ezek hogy pl. ha egy-egy játékot erre telepítek hogy bírják)
2016. aug. 31. 15:03
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
100%

Nem kéne hogy bajuk legyen főleg hogy különösebb terhelés nem éri őket. Bár a lemez működés közben is folyamatosan forog.


Nekem egy 320 GB -os Samsung S2 Portable volt folyamatos üzemben. De az kapta az ívet rendesen, mert egy okosított router mögé volt kötve. Torrent letöltéseket csinált és seed -elt. És közben néztem is róla a letöltött filmeket, sorozatokat hálózaton keresztül.

Csak akkor pihent, mikor áramszünet volt felénk. 5 évig folyamatosan ment, csak után kezdett romlani a kondíciója, és már írási hibákat csinált. Még mindig használom amúgy átmenti tárolóként, miután a HDD Regenerator újra életet lehelt bele.


Sajnos ma már semmi nem csinálnak meg ilyen jól, a mai merevlemezek megbízhatósága messze elmarad az régiektől.

2016. aug. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy viselik mint egy rendes belső vinyó, hiszen gyakorlatilag ugyan az csak egy adapterrel USB-sé van alakítva. Ha nincs használatban rgy bizonyos idő után automatikusan kikapcsol tehát nem pörög folyamatosan mint pl egy olyan vinyó amin rajta van a windows.
2016. aug. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a ki-be kapcsolások jobban károsítják.
2016. aug. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem green vinyóm van és be kellett lőjek egy appot ami x másodpercenként ír rá, különben folyton kikapcsolna.
2016. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
@citromost szerintem inkább a fejparkolást kéne kikapcsolni
2016. aug. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!