Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meg lehet menteni az adatokat...

Meg lehet menteni az adatokat pendrive-ról? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Vizsgára készülök, jegyzeteket, tételkidolgozásokat a pendrive-on tároltam.

Tegnap este rácsatlakoztattam a gépre, betöltöttem róla az egyik anyagot és folytattam a kidolgozását. Közben mentettem.

Másodszori mentéskor kiírta a gép, hogy nem tudja arra a meghajtóra menteni, ahova eddig, mert nincs ilyen meghajtó.

Megnéztem a pendrive-ot, a led kialudt, se kép, se hang.

Hiába próbálkoztam vele azóta, egyszerűen egy gép sem ismeri fel, ha rádugom USB-re, nem látja, a szerkentyű sem világít.

Mi történhetett?

Menthető még ami rajta van?


2010. ápr. 21. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
hááát...ha be sem indul akkor lehet meghalt... ha van eg ykis időd akkor szedd szét a házat és nézd meg, h nem törött-e el az USB csati valahol... mert ha nem kap áramot sem a chip akkor cseszheted... ha meg nem a csatlakozó rossz akkor már áshatod neki a gödröt... áram nélkül nem tudod kiszedni belőle ami kellene...
2010. ápr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Lehet valahogyan életet lehelni bele? Akár "megerőszakolva", burkolat nélküli állapotban áramot lehetni áramköreibe?

2010. ápr. 21. 14:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbáld adatmentőprogrammal, hátha az még látja (bár nem garantált)

Recuva

[link]


GetDataBack

[link]

2010. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálom.

Felmerült bennem, hogy ha a gép nem látja az eszközt, akkor hogyan tudom adatmentő programmal lementeni a rajta levő adatokat? Van valami trükkje?

2010. ápr. 21. 14:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Indítsd el a Recuva programot, ott ki lehet választani, hogy melyik háttértárról mentse le, ha szerencséd van, az így is felismeri.
2010. ápr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Keress valakit akinek van linux a gépén és ért is hozzá.

Legrosszabb esetben LiveCDvel bebootolsz.

Dugjátok be az usb-t aztán nézzétek a dmesg mit ír ki.

Onnan lehet továbbmenni vagy menteni vagy kukázni.

2010. ápr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Megoldottuk!!!!


Egy ugyanilyen pendrive segítségével.

A rosszról leszereltük a chipet és átraktuk a másikra. és működött!! Gyorsan lementettem róla az adatokat, a rossz szerkentyűtől pedig azonnal megszabadultam.


Kösz a tippeket!

(Ezt azért írtam le, hátha másoknak is tudok vele segíteni.)

2010. ápr. 23. 13:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!