Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi konfig felújításában...

Régi konfig felújításában kérnék segítséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lenne egy régi konfigom, és azt szeretném modernizálni, annyira, amennyire lehetséges ma 2016-ban. Anyagilag most nem futja többszázezres gépre, úgy hogy most ebben tudok gondolkodni. Bár lehet az első kérdés az lenne, hogy megéri-e bele invesztálni, lenne-e érezhető változás?


Szóval, az aktuális konfig:

CPU: QuadCore Intel Core 2 Quad Q8200, 2333 Mhz (7 x 333)

Alaplap: Asus P5KPL-AM

Memória: 2 × 2 GB DDR2-800 SDRAM

VGA: AMD Radeon 6670 1GB

HDD: Samsung SP1614N 160GB és Western Digital wd3200aaks-00v1a0 320GB


A memóriát, meg a tápegységet pontosan nem tudom megmondani most, utóbbi azt hiszem 400, vagy 400 valahány watt. Szóval ez lenne a jelenlegi történet. Na most nekem az a tervem, hogy az alaplap maradna, minden más csere. HDD mindenképp, az ma már karcsú. VGA-ból ismerősömön keresztül ingyen hozzájutottam egy Asus HD6850 kártyához, nem sokkal jobb, mint ami most van tudom. Ha esetleg van ennél jobb alternatíva, ami rámegy erre a régi alaplapra, akkor nyugodtan.


Szóval várom a javaslatokat, hogy mit lehet kezdeni ezzel a régi alaplappal. Mert úgy vagyok vele, hogy ha alaplapot kell cserélni, akkor mindenképp pöpec legyen, amire pöpec dolgok kerüljenek, ami meg már a több százezres kategória, amire éppen most nincs keret, de egy kis kozmetikázásra lenne. Mert nem tudom mikor lesz pénz teljesen új, modern konfigra, szerintem nem 1 éven belül.



#régi konfig
2016. aug. 28. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Az alaplapban már nem tudsz mit fejleszteni, bocsi. Nem támogat 4GB ramnál többet és nem tudsz szerezni sokkal jobb processzort sem. Tehát ebből az alaplapból kihoztad a maximumot.


Asrock H110M-HDV

i3-6100

Kingston 8GB DDR4 2133MHz HyperX Fury


Ez a minimum fejlesztés, amit én javaslok. A többit eladhatod, később mehet mellé GTX1060-ig akármi. 400W pedig elég, mert az újabb processzorok és videokártyák maximális fogyasztása nagyon alacsony, egy középkategóriás gép összteljesítménye sem megy soha 200W fölé. Csak attól függ, hogy milyen minőséget képvisel.

2016. aug. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


És egy ilyen (általad írt) géppel mire lennék képes? Egy mai játékkal mennyire bírna el? Igazából öcsém gépe ez, neki próbálok valamit összerakni, és ő azért szeret játszani, újabbakkal is.


Illetve ez az Asrock alaplap jól bővíthető hosszú távon? Gondolom, mivel azt írtad, hogy majdnem rá lehet rakni a legújabb VGA-t. Mert tényleg nem rossz ötlet kisebben kezdeni, aztán szépen haladni fölfele, mintsem a 8 éves konfigot foltozni.

2016. aug. 28. 21:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!