Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sata 2-es (3gb/s) vinyó...

Sata 2-es (3gb/s) vinyó működik olyan alaplapon, amin csak Sata 1-es (1.5gb/s) vezérlő van?

Figyelt kérdés
Most vettem egy Hitachi 250-es vinyót, de nem látja a bios.
2010. ápr. 20. 20:21
 1/8 lacikaaaaa válasza:
Max csak fordítva lenne kompatibilis. Így nem müködik.
2010. ápr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy működik...

Már nem egyszer próbáltam, de az mind WD volt.

2010. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 valaki22222 ***** válasza:
Elvileg működnie kellene mert a SATA szabvány oda-vissza kompatibilis. Lehet a winyó rossz...
2010. ápr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tamasoft ***** válasza:

A jumper-beállításoktól függ, hogy milyen módban fut a winyó.


Ha az alaplap nem ismeri fel, át kell jumperelni sata-1-re a merevlemezt, különben tönkre is teheti az alaplapot, ha még nem tette meg eddig.

2010. ápr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már bocs, de a SATA-s vinyókat csak szervíz mód üzemre lehet jumperelni. (legalábbis WD vinyókon biztos)
2010. ápr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tamasoft ***** válasza:
Általánosságban mondtam; a WD az más. A Hitachi jumperelhető, és nem lehetőség, hanem muszáj. Sata 1 alaplap esetén Sata 1 módba kell kapcsolni, különben nem fog menni.
2010. ápr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor Én kérek elnézést... :)
2010. ápr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én tallkoztam olyan alaplappal, ahol a SATA vinyókat külön engedélyezni kellett a BIOS-ban. Már én is majdnem azt hittem, hogy rossz a vinyó, de gondoltam rádugom, és a BIOS főoldalon látnom kéne, de nem. Aztán vmi almenüben külön engedélyezni kellett minden SATA-csatornát külön, mert disabled volt mind. Egy próbát megér, hátha.
2010. jún. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!