Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudtok egy jó minőségű de...

Tudtok egy jó minőségű de viszonylag olcsó hdd-t?

Figyelt kérdés
2016. aug. 26. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
wd10ezex
2016. aug. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. aug. 26. 15:32
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak döglődik a hdd-m és azért kèrdem
2016. aug. 26. 15:32
 5/10 kriszpo ***** válasza:

Jó minőségű a Samsung, WD, Seagate, Toshiba, Hitachi, ...

Az ár a mérettől függ: 8-10 ezertől a csillagos égig.

2016. aug. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak igaza van, ezek jó márkák.

De a Samsung több HDD gyártását nemrég eladta a Maxtornak. Ugyanott készülnek, ugyanavval a technikával csak a forgalmazó változott.

Az ár/érték arány úgy oszlik meg, hogy minél nagyobbat vásárolsz annál jobban jársz. Pl.: ugyanazon termék esetében (vegyük mondjuk a WD Elements 2,5") 500 Gb-nál kb. 34 Ft/Gb, 1 TB-nál kb. 21 Ft/Gb, 2 TB-nál 15 Ft/GB lesz az ára.


Ahogy mondani szokás, olcsó húsnak híg a leve. A jó minőség és az olcsóság szavak ütik egymást!

Én speciel a Western Digital-ra esküszöm, nekem azok váltak be. Volt LG, 5 évig bírta. Van Adata 2,5" (víz,pór, ütésálló), ami már kétszer veszítette el az összes adatot. Porfogónak jó csak. :-( Van egy Maxell 2,5", ami kb. 7 éve szuperül megy. A számítógépben van kettő WD, egyik kb. 8 éves, a másik 5. Nem volt gondom velük. Két éve kaptam egy Chili Green 1,5 TB 3,5" külsőt, ami szintén magabiztosan működik. (tele van 3D filmekkel)

Legutóbb pedig vettem egy 1TB WD 2.5' My Passport Ultra HDD-t. Épp akcióban volt, így az árát is kiválónak mondhatóm. (21000.-)


A legolcsóbbnak a Chili Green-t mondanám, hiszen Lidl áruház nyitási akciójában vásárolta nejem. Nem tudom mennyiért, de a Lidl/Aldi akciókban kilehet fogni jó árakat. Ráadásul 3 év garancia van rájuk!


Továbbá a 3,5" belsők a legolcsóbbak. Ezeket külsőnek is lehet használni, ha veszel egy dokkolót hozzá. 7000-20000 között mozognak. Annak éri meg, aki több winyót vásárol, használ.

USB 3 kompatibilis eszközt vásárolj csak! Jobban jársz velük!

2016. aug. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szerintem a WD 1 terrás ezex az árához képest a legjobb most. [link]

Nálam a samsungok nem váltak be ,ami meghibásodott idáig az samsung volt mind a 3. De viszont cserébe meg gyorsak voltak évekig.Pl. a hithachi is gyors a többihez képest de 4-5 év mulva lassul.Az ezex a 64mb pufferének köszönhetően oprendszerre,és tárolásra is tökéletes,és megbizható.Én minden évben veszek pár vinyót,de most megint 1terrás ezex lessz karácsonyra.

2016. szept. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Yoisten válasza:
SSD....ki vesz manapság mozgó alkatrészes egységet? Gyorsabb, megbízhatóbb, halkabb, és szinte felér egy gépcserével.
2016. szept. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as!


Igazad van, de ezek nem tartoznak a kérdező által említett olcsó kategóriába.

Javasolnám, a hagyományos winyók mellé vegyen egy SSD-t is a fontos adatoknak. (habár a nagyon fontosakat mindenképp legalább két helyre/eszközre kell tárolni. Cégek esetében mindezt szokás még annyival biztonságosabbá tenni, hogy helyileg máshol tárolják a másolatokat. (más épületben, akár a város másik felén) De a felhőkben történő másolás is jó megoldás! (nekünk így maradt meg sok adatunk, mikor tönkrement az egyik winyó)

2016. szept. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egyáltalán van a gépeden min. s.ata 2 csatlakozó,vagy még IDE-s?Mert Ide-s-re hülyeség lenne ssd-t rakni.
2016. szept. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!