Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen routert vegyek?

Milyen routert vegyek?

Figyelt kérdés

UPC-m van, rohadt gyenge a WIFI. Kimegyek a kertbe alig van kapcsolat.

Volt egy régi routerem (ezen van egy 8db-s antenna, rádugtam a UPC routerének egy LAN portjára): DLink Dir-301

Ez már picit jobb, de csak b/g-s technológia van benne.


A másik problémám, hogy nagy a ház, 1 szinttel lejjebb és 6-7 fallal arrébb már borzasztó a jel. A földszinten laptopot használok. Folyton elvész a jel. Csatornákat nézem, hogy melyik szabad és melyik nem, az nem lehet gond.


HP 250 G4 a laptop (nem tudom, hogy képes-e 5Ghz jelet fogni)


Vagy inkább Access pointot kellene vennem? Árából ítélve jobban járnék egy routerrel, szerintem.

Tehát mondjatok nekem egy erős routert vagy valamit ami segíthet :)


Köszi a válaszokat!



2016. aug. 22. 19:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Jah és jó lenne, ha Gigabit képes lenne a készülék, de a fő szempont, hogy a wifi erős legyen.
2016. aug. 22. 19:56
 2/5 A kérdező kommentje:
Max 25 ezer Ft.
2016. aug. 22. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:

A wifi repeater olcsóbb és jobb megoldás lenne, itt van pár és leírás is:

[link]

2016. aug. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Zzzoli ***** válasza:

A repeater vagy extender is csak akkor működik jól, ha ő maga is kiértékelhető jelet fog, ott ahol már gyengécske a jel, nem fog jól működni. Mellé még ha jól is működik, borzalmas piget produkál.

A lesugárzott teljesítmény limitálva van, a TP-Linkeknél is lehet 3 lépcsőben állítani, de a max mindegyiknél kb. 17 dbm ben kimerül, mégha némelyik fimware engedi a 20dbm opciót, de valójában akkor is 17dbm marad.

17dbm az 50mwatt, tehát nem egy egetverő teljesítmény.

Egy jobb router kell több antennával, megfelelő elhelyezéssel és talán lesz javulás.

2016. aug. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt vettem: Asus RT-N18U

3 antennás, de ő is megszenved ezzel a rengeteg fallal :)

Ez persze nem az Asus router hibája. Két 30cm-es tégla falon kell átmennie illetve a plafonon, ami vasbeton, és utána még egy 30cm-es téglafalon.

A mérés szerint a 240Mbit/s-ből 30Mbit/s-ot tudod kicsikarni. Jobb mint volt és stabilabb is a kapcsolat.

2016. aug. 23. 22:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!