Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AM3-as processzorok tényleg...

AM3-as processzorok tényleg csak DDR3-mas 1333Mhz-es RAM modulokat tudnak kezelni max?

Figyelt kérdés

A konfig 3 éves:


-AM3+ alaplap,

-AMD Athlon II x3 450 proci (3 x 3.2Ghz)

-GeForce 210 (1GB DDR3)

-4GB DDR3 RAM (1333Mhz)


Ha szeretnék mellé tenni még +4GB RAM-ot, és csak 1600Mhz-es modulok vannak forgalomban, akkor gondolom az első slotban hagyom a kisebbet, a 2.-ba kerül a gyorsabb, és le fog redukálódni lassabb órajelle automatikusan. Jól működne-e ez akkor így?



2016. aug. 21. 17:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Maga az alaplap Gigabyte GA-780T-D3L v4, vagyis alapból AM3+ -os.
2016. aug. 21. 17:52
 2/4 anonim ***** válasza:
Automatikusan 1333-on fog menni. Viszont ebbe a gépbe nem biztos, hogy sok értlme van 8GB memóriának, sokat nem fog gyorsítani rajta (persze kérdés lehet az is, hogy mit csinálsz, de túl komoly munkára vagy modern játékokhoz elég gyenge ez a vas). A RAM lényegében csak egy munkaasztal a processzor számára, vagyis egy relatíve gyenge gében nem sok értelme van a sok memóriának. De ez csak az én véleményem...
2016. aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem olyan komoly célokra van használva. A grafikus eleve belépő szintű, a proci az ilyen köztes választás volt anno, mert 2 magos az már kevés, 4 magosra meg nem tudtam már beruházni, így egy lebutított 3 magos (4. mag sérült) lett véve, úgy gondolom bőven elég arra, amire nekem kell. A legkomolyabb, amire használom, az a Visual Studio, de a mostani 2015-ös verziója eléggé memória igényes, és azért érződik, hogy nem ártana kicsivel több RAM, főleg így 64 bites rendszeren.
2016. aug. 21. 18:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Oké, ha kell akkor hadd szóljon. :)
2016. aug. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!