Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop és HyperX Cloud2 mellé...

Laptop és HyperX Cloud2 mellé Asus Xonar U3?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem vagyok szakértő, ezért kérném a segítségeteket. Laptopom van, hozzá HyperX Cloud2 fejhallgató, de a fejhallgatóhoz adott külső hangkártyával nem igazán vagyok megelégedve.

Szerintetek ha ezt a hangkártyát kicserélném egy Asus Xonar U3 külső hangkártyára, sokat dobna a hangzáson? Megérné beruházni?



2016. aug. 19. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:

A HyperX hangkártyáját dobd ki a kukába, a mai integrált megoldások sokkal többet érnek.


De tisztában vagy azzal, hogy mi az a hangkártya és min tud változtatni? Az egy amp+dac kombó. Ha nem zajos az integrált hangvezérlő és azzal elég hangos a fejhallgató, akkor nincs szükséged külső ampdac (vagy ha úgy tetszik hangkártya) megoldásra, ugyanis ennek a hangminőséghez semmi köze nincs.

2016. aug. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Engem elsősorban a basszus visszafogottsága zavar, illetve az hogy a fejhallgató a magasabb hangokat viszont szereti kiemelni. Nem nagyon zavaró, csak korrigálnám. A DAC része a hangkártyának a hangerő megdobása mellett ebben is segítene nem?
2016. aug. 19. 23:26
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat hülye vagyok, félreírtam, pont hogy az amp.
2016. aug. 19. 23:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem. Ugye a dac része abban segít, hogy fizikailag elhozod az elektromos zajjal teli laptopból az analóg jelet és kiviszed egy olyan biztonságos helyre, ahol nincs szennyezve a környezet, így az elektromos csicsergéseket, kattogásokat vagy búgásokat ki tudod szűrni.


Ha ez nem áll fenn, akkor nincs szükséged DAC-ra, belső hangkártyára pedig többek között ezért nincsen szükség már 10 éve, mivel értelmetlenek. Az olcsó külső megoldásoknak (így általában a fejhallgatókhoz adott szaroknak) pedig azért nincs, mert a mai integrált megoldások fel vannak szerelve elegendő védelemmel, hogy ezeket a zajokat felfogja. Egy laptop pedig nem szokott annyira zajos lenni.


Az erősítő része szerintem nyilvánvaló: erősít. Ha nem elég hangos a fejhallgató, akkor szükséged van erősítőre, de vigyázz: ha a hangkártya impedanciája nagyobb, mint a fejhallgató egynyolcada, akkor torzítani fog! Emiatt előfordulhat, hogy túlméretezett hangkártya rontani fog az audioélményen.


Ehhez még kapsz pár presetet, pár fancy szoftvert és igazából ennyit tud egy külső hangkártya. Sem a basszushoz, sem máshoz a hangkártyának semmi köze nincs, ezeket szoftveresen tudod beállítani, de csak ezért nem érdemes hangkártyát vásárolni, mivel anélkül is tökéletesen meg lehet oldani.

[link]

Ha úgy érzed, hogy a frekvenciasávok egyáltalán nem rád vannak szabva és a programokban sem tudod torzítás nélkül beállítani, akkor a fejhallgatót kell lecserélned, nem a hangkártyát. Egyébként a HyperX-ben viszonylag erős a basszus, így annak nem kellene problémát okoznia.

2016. aug. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. aug. 20. 18:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!