Mi a különbség az FSP különböző tápjai között (Hydo, Hexa, Raider, Aurum stb. )?
a hexa, hexa+ amolyan belépőszint. tud mindent amit muszáj, működik rendesen stb, de semmi extra
a hyper kicsit többet tud, nagyobb teljesítményben is elérhető, de pl. csak 80+ white-os még
a raider már silver, szintén elérhető nagy teljesítményben, ez amolyan középkategória
a hydrot nem igazán értem, gondolom valami oc-s matricás nemtudom mi, erre nem tudok mit mondani
aurum s ez már gold minősítésű, ha nagy teljesítmény kell én inkább itt nézelődnék, bár ocra nem KIFEJEZETTEN ajánlott.
aurum xilenser ugyanaz mint az aurum s csak ventilátor nélkül -> semmi hangja nincs
aurum pt és 92+ felsőkategória, akár 1000w+ teljesítmény, platinum hatékonyság, stb. ez már tényleg bármint meghajt, ocval akár
"a hydrot nem igazán értem, gondolom valami oc-s matricás nemtudom mi, erre nem tudok mit mondani"
Szakértői véleményt hallottunk.
Hexa: kifutott széria, lecserélte őt a Hexa+. Nagyon gyenge feszültségszabályozással, rossz minőségű ventilátorral. hiányos védelemmel és kínai kondenzátorsorral, azaz egy átlagos irodai tápegység volt. Előnye az ára volt és 5 éve volt utoljára ajánlott kategória, azóta a konkurencia teljesen kiszorította a piacról és inkább vegyünk XFX TS-t. Professzionális tesztet itt olvashatsz róla (2013):
Hexa+: Minimális módosítások, de talán még rosszabb, mint az elődje, előnye a magasabb hatásfok és itt megáll. Semmi értelme megvenni, akkor inkább a sima hexa. Teszteredmény (2014):
Raider: kifutott széria, lecserélte a Hyper. A raider egy veszélyes tápegység, a feszültségszabályozása szabványon kívül esik, MOV nincs (!) benne, de ötvözi a Hexa széria hátrányait. Tehát tipikusan az a példa, amikor az Aurumot próbáljuk majmolni és a költségekkel úgy próbálunk játszani, hogy kihajítunk belőle minden értelmes dolgot. Előnye a magas hatásfok és utoljára a megjelenésekor volt versenyképes, amikor még 14 ezerért árulták. Teszt (2013):
Hyper: visszalépés hatásfokban, előrelépés megbízhatóságban és az árazásban, a koreai teszt alapján ez már egy normális tápegységnek tűnik a világ másik oldalán. Azonban nálunk más verzió kapható, a raiderre emlékeztető hiányos belső és a még rosszabb kínai kondenzátorok, vagy a hasonlóan gyenge minőségű ventilátor újra feltűnik. Az eddigieknél ettől függetlenül sokkal jobb választás, de ma már egyáltalán nem versenyképes, ha már ebben az árban kapható BQ Pure Power, Corsair Vengeance, XFX TS, Super Flower FX Bronze, Fractal Design Integra vagy Antec Earthwatts. Teszt (2014):
Aurum család: kifutott széria, lecserélte a Hydro, rengeteg tagot számlált, a belépőszintű Aurumon és a CM (moduláris) és Xilenser (fanless) verzióján át a középkategóriás 92+ és felsőkategóriás PT-ig. Az aurum szériának köztudottan gyenge feszültségszabályozása van, ezért egyik modelljük sem javasolt tuningra, de komolyabb terhelésre sem a PT kivételével, ami viszont meglepően jól sikerült. AurumS egy javított változat, de az sem szerepelt túl jól, az agresszív árazása miatt viszont versenyképes maradt. Természetesen ma már mindegyiknél, így a PT-nél is vannak jobb megoldások (Corsair AXi, EVGA T2, Super Flower Leadex Titanium, Cooler Master Masterwatt Maker stb), az Aurum S legnagyobb ellenfele pedig ugyanolyan platformú BeQuiet! Straight Power E10, ami ellen semmi esélye nincs.
AurumS (2013): [link]
Aurum (2011): [link]
AurumCM (2011): [link]
AurumXilenser (2012): [link]
Aurum92+ (2012): [link]
AurumPT (2014): [link]
Hydro X: az aurum S leváltója, minden szempontból jobban szerepel, habár még enyhén drágább. Amíg a piacon olyan tápegységek szerepelnek 17 ezerért, mint az XFX TS, Corsair Vengeance, Seasonic S12II vagy Antec HCG, BQ Straight Power, addig ennek nem sok esélye van ilyen árazással. 15-20 ezer között lenne korrekt a 450W modell.
(2015) [link]
Hydro G: az aurum és CM változatának leváltója, minden szempontból jobban szerepelnek az elődjeiknél a PT kivételével, így ezek az ajánlottak. Sajnos jelenleg túlárazottak és abban az ársávban már nem versenyképesek a sokkal jobb eredményekkel rendelkező Corsair RMx, EVGA G2, Super Flower Leadex Gold hármassal szemben. Mivel a Seasonic Prime is most érkezik, hatalmas veszélyeben van. Figyelembe véve a konkurenciát, 25-30 ezerért lenne korrekt a 650W modell.
(2015) [link]
Tekintve, hogy az FSP legnagyobb partnerei, a BeQuiet és az Antec is jobb megoldásokat tud kínálni, ezért inkább közvetetten vegyünk FSP tápegységeket és ne közvetlenül tőlük, mert jelen pillanatban nem tudnak kielégítő ajánlatokat nyújtani. Ha mindenképpen FSP logót akarunk és mindenképpen elfogadható teljesítményű tápegységet akarunk vásárolni, akkor az legyen a Hydro X és G, ha nem zavar, hogy ~5 ezerrel többet kérnek el értük, mint amire valójában képesek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!