Mikor éri meg AMD procit venni?
Mármint youtube-ra szeretnéd?
Öm mindenki azt mondja ,hogy akkor éri meg ,hogy ha az APU jobb választás mint az Intel IGP (ez akkor van ha nincs dedikált videókártya a konfigban).
És ugye jön a Zen, ha beváltja a hozzáfűzött reményeket akkor az lesz a Best Buy.
amiket gyűjtöttem:
videókártya nélküli gép
azonos áron jobban megéri mint az intel igp-k
ha frostbite játékokkal akarunk játszani
egy skylake pentiumnál jobb a 880k mert mennek majd rajta a frostbite játékok
hátrányt az tudok sokat :)
#3 ez remélem, szarkazmus volt.
8 mag nulla power magas fogyasztás.
Ha ár/értékben jól jön ki vele az ember. Régebben sok ilyen eset volt, manapság már csak szűk rétegre lehet ezt elmondani, de reméljük ezen változtat a Zen...
Aki pár éve vett 30k körül egy FX-6300-t az még ma is jól elvan vele, főleg ha olyan dolgokat csinál, ahol ki tudja használni a 6 szálat. Egy öreg Phenom II X4 is ki tudja elégíteni nagyon sok ember igényét, így jó pénzért az is jó választás lehet (nálunk a kisebbik gép ilyen és eladni nem éri meg, az értékéhez képest jól elvan már 6. éve). Bizonyos esetekben jól jöhet egy APU is...Anyukámnak egy elég olcsó kis APU-s gépet nyüstöl, míg nálunk is van egy A8-7600, ami szerintem nagyon jó kis alap gépnek számít, míg tesóm egy AM1-es Athlon 5350 SOC-t nyüstöl a nappaliban (az alacsony fogyasztás, olcsó ár és a használható teljesítmény miatt vette ezt, igaz vagy 2 éve).
Ebben a pillanatban tulajdonképpen sehogy nem éri meg semmire AMD procit venni. Az AMD elavult termékeket kínált, amik akkor is csak alulárazva voltak versenyképesek, amikor kijöttek. Mára már úgy sem.
Rendkívű speciális felhasználás esetén jönnek ki az architektúra bizonyos előnyei, ami egy-egy olcsóbb modellt tudnak előnybe hozni, de ezek tényleg nagyon ritka perverz igények.
Ha csak a legolcsóbb i5-öt tudod magadnak megengedni és hardcore videófeldolgozásra, 3D modellezésre, animálásra renderelésre kell, akkor megérheti az FX-8320. Drágább procival, pláne tuninggal viszont már felérsz a tuninngolható i5 vagy szorzózáras i7 árszintjére, amik jobban megérik.
Ha még 100 ezer forintod sincs PC-re és valószínűleg fejleszteni tudod belátható időben, akkor Athlon 860K-tól 880K-ig vállalható a kompromisszum a 4 integer mag miatt, ami játékban tud előny lenni egy Pentiummal szemben, viszont még mindig olcsóbb (cserébe lassabb is), mint egy i3.
Ha semmiféleképp nem akarsz videokártyát, de 3-4 éves játékokkal szívesen eljátszanál, vagy akár újabbakkal, ha nem zavarnak a komoly kompromisszumok, akkor egy A10-7850 igp-je 20-30%-kal erősebb tud lenni, mint egy azonos árú i3-é, a drágább A10-esek viszont már nem adnak sokat hozzá a teljesítményhez, ha pedig opció a videokártya, az A10-7890 árába már kis pótlással belefér egy i3 dedikált videokártyával, ami minden téren nagyobb teljesítményt kínál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!