Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a konfigurációról? {Egyéb infó lenn}

Figyelt kérdés

Egy olyan pc-t szeretnék összerakni ami mint az átlag használatban mint a nem hétköznapi (videóvágás, kódoló programok, programozó alkalmazások, 3d-s modellező, és egy kis játék) használatban megállja a helyét. A kiválasztott i5-ös processzor órajelén egy 4 ghz-re húznám az órajelet kibírná ez a konfiguráció ?


-Alaplap: ASUS Z170-A

-Processzor: INTEL Core i5-6600K 3.50GHz 1151 BOX (SkyLake)

-Ram: CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 2133MHz CL15 KIT CMK16GX4M4A2133C15

-Videókártya: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5 GTX960 4GB GDDR5 PCIE (Ezt később veszem meg bele költség keret miadt)

-Merevlemez:TOSHIBA Desktop 1TB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100

-Merevlemez2:WD Blue 500GB 7200 rpm 32 MB SATA3 WD5000AZLX

-SSD:SAMSUNG 500GB 850 EVO SATA3 2,5" MZ-75E500B/EU

-Külső Optikai Meghajtó:SAMSUNG SE-218GN/RSBD fekete

-Számítógép Ház: CORSAIR Carbide Series SPEC-ALPHA Mid-Tower Gaming Case fekete-ezüst

-Táp:CORSAIR RMx Series 550W

-CPU hűtő: COOLERMASTER Hyper 212X RR-212X-17PK-R1


Egy nagyok kicsi OC-ra esetleg alkalmas? Illetve milyen véleményetek van az egészről ?



2016. aug. 4. 23:04
1 2
 1/12 Lord Hidan ***** válasza:

alkalmas lenne tuningra de én ilyen munkára inkább i7-et vennék.


Kihagyod a Z lapot és a 30ezres tápot és belefér egy i7-6700 egy b150es lappal és egy nem tuningra való 10en ezres táppal.


Merevlemeznek nem éri meg fél terrásat venni. Én egy db wd blacket vennék ha nagyon kell még egy akkor + 1tb wd blue


A házba meg csak 155mm-es cpu hűtő megy bele ha jól tudom. Ez inkább vízhűtésre lett kitalálva.

2016. aug. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Akár 4.3 ra is felviheted az oct úgy már erős az i5, az alaplapra ha 5000 Ft vel többet költessz megkapod a prot
2016. aug. 5. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Másrészt a 1060 vga jobb
2016. aug. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Lord Hidan válaszára:

Ezt az i7-et megfontolom, mert munkára többen ajánlották meg ugye ugyanúgy 4 magos, de 8 szálon fut ami megfelelhet 8 magnak (SkyLake-keknél)


Én eredetileg azért választottam az i5-öt mert annak alapból magasabb az órajele így kevesebbet kell rajta húzni mint az i7-en, de az alaplaphoz és a táphoz ragaszkodom, mert tetszik ez a moduláris táp meg az alaplap is eléggé komolynak tűnik.


Azért szeretnék egy fél terrásat külön mert azon egy másik operációs rendszer futna külön egy önálló merevlemezen és ha az az op rendszer kezeli a windows már nem fogja tudni kezelni, és 1 terra kihasználatlanul maradna (windows lenne a fő rendszer az ssd-n a fél terrás vinyó egy El Capitannak adna otthont és az 1 terrás pedig egy adattároló lenne a windows-os ssd mellé)


Ha ez a hűtő biztosan nem fér be akkor milyen hűtő férne bele ami alkalmas lenne oc-ra is.

Illetve milyen vízhűtést ajánlasz ebbe a házba oc vagy i7-hez ami 30 ezer alatt van és nem egy romhalmaz.


Válaszodat és az eddigieket is nagyon köszönöm :)

2016. aug. 5. 13:09
 5/12 A kérdező kommentje:

#2-es válaszolónak:

Ezt örömmel hallom, hogy ilyen jól felhúzhatom az órajelet :)


Az alaplapnál erre a típusra gondoltál: ASUS Z170 PRO GAMING? Mert ez nekem is tetszik és nem sokkal drágább (ahol én néztem csak 3.000-el)

2016. aug. 5. 13:15
 6/12 Lord Hidan ***** válasza:

Az órajel nem számít az i7-el jobban járnál.

így már felesleges a nagy hűtő is. Elég egy deepcool gammaxx 200T, 300 vagy egy Raijintek themis. Most ezek meg nem mondom milyen magasak de elég alacsonyak esetleg még Alpenföhn Ben nevis ezen 12centis hűtő van de alacsony.


Az alaplap, táp tuningra vanló nincs szükséged rájuk ha az i7-et választod persze maradhatnak kompatibilisek de alaplapnak elég lenne egy asus b150-plus is.


Tápnak van olcsóbb moduláris is de arról nem beszéllek le. Elég jó darab ha engedi a keret akkor maradhat.


Videókártya olyan 70ezer körül lehet ha olcsóbb lapot veszel és hűtőt akkor közel 100ezred lesz vga-ra annyiból meg kapsz gtx 1060-akat.

De később keresek egy olcsóbb moduláris tápot is.

2016. aug. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Lord Hidan ***** válasza:

Ne a kinézetre menj hanem a teljesítményre :D


félmoduláris táp ha játszik akkor annak ott a Corsair Vengance 550M is

2016. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nekem valahogy az i5 egy favorit lett XD

6 éve használom (laptopban) eredetileg a gyártó szerint 2,5 ghz-re képes semmilyen belepiszkálás oc és bios átállítás nélkül a 3,05ghz-et pengeti ezért valahogy bízok abban, hogy az i7 nem kell nekem (ha esetleg mégis pár év múlva megveszem és cserélem)


De utoljára csak annyit akarok tudsz valami jó vízhűtést ?

vagy egy aktív hűtéses proci hűtőt ami a házamba bele menne ?

2016. aug. 5. 17:17
 9/12 Lord Hidan ***** válasza:
A vízhűtések 35fölött kezdődnek amik jók is a többi játék víz. Alpenföhn atlas tuti belefér :D De munkára tényleg i7 lenne való
2016. aug. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akkor a CPU hutőnek biztos ezt az Alpenföhn Atlas-t fogom használni :D.


Nagyon bogarat tettél a fülembe ezzel az i7-el kapcsolatban szóval most ezt nagyon fontolgatom


De ha az i5-öt vagy az i7-et veszek egy kicsit overclockolhatom ezzel a hűtővel őket 4 vagy 4,5 ghz-re ?

2016. aug. 5. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!