Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videozára elég ez a gép?...

Videozára elég ez a gép? Tuningolni érdemes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott a következő pc:

Asrock FaTaL1Ty 990Fx Professional alap

AMD FX 8150-es CPU

Gigabyte Radeon r9 280x gaming GPU

12GB DDR3 Team Vulcan 1600mhz-es RAM (2*4 + 2*2)


Ez a konfig elé védeót készíteni pl lol crysis és battlefield gamplayhez?

Illetve szerintetek menyit lehetne tuningal elérni a cpu/vgu órajeleken?

Egyáltalán megéri?

A táp bírná meg értek is hozzá viszont mivel még nem videóztam és most vágok bele nem tudom elég-e ez a konfig rá.



2016. aug. 2. 12:32
1 2
 1/12 Lord Hidan ***** válasza:

Elég egy aránytalan konfig de ha megvan elég lesz rá esetleg 4gb +ramot rakhatnál bele.

Tápod pontos tipusa?

2016. aug. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A jelenlegi tápom egy Energon EPS-750W

Mitől aránytalan a pc-m?

Nem hiszem hogy egy 8 magos cpu és egy 3GB-os Vga aránytalan lenne, de ha igen akkor mitől?

Csak kérdés hogy tanuljak :)

2016. aug. 2. 12:42
 3/12 Lord Hidan ***** válasza:

990-es alaplap fx 9xxx-hez kéne. Nem tudom mikor vetted de játékra intellel jobban jártál volna egy i3-6100 tudja azt a szintet amit a cpu-d hiába a 8mag. Persze ha nem mostanában vetted akkor más dolog.

a vga-val nincs bajom nekem is 280x-em van.


Viszont ez a táp mindenre jó csak tuningra nem még a konfig alá se raknám veszélyes rossz táp.

Ha akarsz tuningot vegyél egy xfx ts 550w Gold-ot azzal már lehet kicsit tuningolgatni.

De erre a tápra bízni egy konfigot.. Mondhatod azt h eddig bírta. Ja de jön egy túláram és a 0 védelem miatt elszáll az egész konfigoddal együtt. Így meg csak szép lassan öli meg

2016. aug. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem mostani darab a cpu-m a többit igen :D

Sajnos igen a tápot még anno a pc-vel együtt vettem, és hát valóban kéne 1 értelmes táp :D

A tuning ötlet csak 1 lehetőség, amenyiben simán videozok vele nem fogom piszkálni az óra jeleket.

Előtte egy hd6950-em volt, hát mit ne mondjak kb semmire nem használható ma már az az 1GB memoriája a 128 bitel.

Így váltottam nagyobbra nemrég és vettem + 8gb ramot.

AMD-s vagyok lassan 13 éve nem vonz az intel :D

AMD-be is vannak már jó cpu-k tervezem is egy FX-9590 beszerzését :)

2016. aug. 2. 13:02
 5/12 Lord Hidan ***** válasza:

Az fx-9xxx minden csak nem jó :D Semmivel sem több mint egy túlhajtott 8350


Amd videókártyákat énis kifejezetten szeretem de hiába fan az ember a cpu-k már akkor sem "jók" Elavultak, gyengék az árukhoz képest. Ha olcsóbb lenne munkára még elmenne de játékra értelmetlen. A videókártyák nem rosszak de a csúcs kártyák nvidiásak.


Cserélj tápot és jó lesz ez. Tuningolni meg érdemes lenne arra van az fx meg ha már 990-es chipseted van...

2016. aug. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Valójában csak 4 FPU van benne, így sokkal hitelesebb, ha 4 magosnak mondjuk, de minden gyártó úgy csoportosítja a feldolgozóegységeit, ahogy akarja. Természetesen ez sem jelent önmagában semmit, mert ha mondjuk összesen feleannyi tranzisztor van benne, mint egy modern intel celeronban, akkor aztán tökmindegy, hogy hány magra bontja fel az amd és hány ghzen pörög. Ugyanez vonatkozik a technológiai fejlettségre. A mai teszteken már munkára is alkalmasabb egy 6. generációs i3, csak tesztek nézése helyett sokan bekajálják a marketinget, hogy "több mag jobb" - ugyanis egy több, mint 5 éves, ma már elavultnak számító processzorról beszélünk. Nyers adatok alapján pedig nem lehet megmondani, hogy mi mennyire jó.


Ugyanez vonatkozik a videoramra, nincs köze a gpu teljesítményéhez. Láthatsz 4GB GT730 kártyát 20 ezerért és 4GB GTX980-t 150 ezerért is. A videoram az utolsó szempont, általában nincs is variálási lehetőség a fejlettebb gpuknál, ezért ezt nem kell figyelembe venni. R9 280x pedig egy szintén viszonylag öreg, de középkategóriás gpu, ma belépőszintnek felel meg.


Az alaplap pedig szintén egy 5 éves, elméletileg high-end FX9590 alá tervezték, ma már semmi értelme nincs, az a processzor már akkor sem volt ajánlott senkinek.


A konfiguráció összességében Esport játékok felvételéhez probléma nélkül alkalmas, mondjuk arra majdnem bármi elég.


Tuningolni egyébként mindig érdemes, csak a tápegység nem alkalmas rá. Abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán teljesíti-e az ATX szabvány előírásait, mivel a gyártó egyetlen termékét sem vetette górcső alá egyetlen professzionális tesztoldal sem. Vagyis, de a computerbase megnézte a coba ecostar egy modelljét, de az is nagyon gyengén szerepelt, többek közt a hiányos védelme miatt.

2016. aug. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Lord Hidan ***** válasza:
A 650W-osban van egyedül cwt bél a többiben még olyan sincs
2016. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem sokat jelent a design partner, ha az összeszerelő gyárban nincs normális minőségellenőrzés illetve ha maga a megrendelő cég úgy gondolja, hogy a design ellenére kihagy belőle ezt-azt.


Amíg nincs professzionális teszt, addig minden tápegységük veszélyesek minősül nálam, így a CWT modelljük is.

2016. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de tényleg.

Tény az amd procikban sokkal gyengébben szerepel és szerepelni is fog mint az intel.

De arra hogy főként lol-t vegyek fel sztem elég.

Ha meg épp nem videózom akkor játékoknál jelenleg is minden megy full hd-ba.

A 4K egyenlőre még nem kell nekem, az majd a jővő évi projekt :D

Idén 1 cpu + táp csere van tervezve még.

Esetleg ha ugy alakulnak az anyagi dolgok akkor 1 gtx1080-as kari :D

2016. aug. 2. 13:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor várd meg az amd zen processzorcsaládot, még idén megérkezik és bepótolhatja a lemaradást. 14nm architektúrára fog épülni, ahogy a skylake intel.
2016. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!