Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megfelelő ez a konfig 190k-ért?

Megfelelő ez a konfig 190k-ért?

Figyelt kérdés

CPU:

Intel i7-6700


Alaplap:

Asrock H170 Pro4


HDD:

WD10EZEX


RAM:

Kingston 16GB /2133MHz HyperX Fury Black(Rev. 2) DDR4 RAM KIT 2x8GB (HX421C14FB2K2/16)


Táp:

XFX 450W TS Bronz


Ház

Aerocool VS-1


Igen... tudom... lényegében ott próbáltam spórolni, ahol nem szégyelltem xD, bár a mATX szintjére nem mentem le, de még akár az is előfordulhat. Az a probléma, hogy a keret eléggé fix, már nem lehetne feljebb rakni. (arról nem is beszélve hogy az utóbbi napokban drágul minden...) Lehet vétek belerakni ebbe a házba, de ígéretesnek tűnik :)

A tápnál pedig azt olvastam, hogy a XFX TS széria jó. A 450W-nak pedig elégnek kell lennie, ha minden igaz.

Ezenkívül még a gépbe 1db GTX1070 kerül bele. Méghozzá az, amelyik a legolcsóbb. Az Asus drága kártyáit és stb biztos nem fogom megvenni. Majd hardveraprón levadászom valamelyiket, de mivel új: lehet érdemes kicsit várni vele.

Így nagyon szűkösen a keretbe éppen belefér minden.

SSD van. Mostani házam kicsi. HDD-m nem vihető tovább az állapota miatt.

Mit gondoltok? Egyébként az árakat össze-vissza válogattam pontosabban 2 oldalról és már a szállítást is tartalmazza; és remélem egy kecskében megbízhatok xDD (Redgoat)



2016. júl. 27. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
jó lesz . a legfontosabb a táp megfelelő és a videó kártya is a processzorhoz . 16 gb ram nem kell de hát na ha neked kell akkor legyen-
2016. júl. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jelenleg 8 Gb van a gépemben (DDR3) és hát többször volt, hogy kevés. Az i7 8 szálát és a 16 Gb ramot is ki fogom használni :)

Utólag pedig ha vennék bele és online, akkor a szállítás miatt nem jövök ki olcsóbban.

Mások véleményét is várom. A gépet ma este vagy legkésőbb holnap fogom megvenni és szeretek több ember véleményére is támaszkodni :)

Hasznosra értékeltelek :)

2016. júl. 27. 11:14
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként valaki véletlen nem tudja, hogy mi az oka a drágulásnak?
2016. júl. 27. 11:17
 4/9 anonim ***** válasza:
az hogy esztelenül veszik az emberek nem érdekli őket az ár.
2016. júl. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Minek a drágulása?
2016. júl. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 Általában véve mindennek.

PCX-en is (CPU és RAM főképp) - vagy ezelőtt volt valamiféle akció??? Mert pcx-en a 6700 volt már 89 is. És a RAMok sem éppen ebben az árban voltak.


Egyébként te mit gondolsz a fenti konfigról?

2016. júl. 27. 11:50
 7/9 anonim ***** válasza:

190k videokártya nélkül...

Működőképes, okosan épített konfig. Bár még így is csípős az ára. :D

2016. júl. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát... gyengül a forint a dollárhoz képest. Én az árakat egy éve figyelem, nem láttam jelentős drágulást, inkább stagnál minthogy nő.


Szerintem is jó ez így.

2016. júl. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Végeredményben arra jutottam egy kis segítséggel, hogy alaplapnak egy MSI B150M MORTAR-t választok és háznak pedig egy NZXT Phantom 240-t.

A többi pedig változatlan :)

2016. júl. 27. 14:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!