Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik a HDMI-VGA...

Nayem kérdése:

Miért nem működik a HDMI-VGA kábel?

Figyelt kérdés

Asztali számítógépemet szeretném összekötni a TV-vel. Rendeltem egy ilyen kábelt. A monitor csatlakozósat a videókártyára csatlakoztattam a HDMI részét pedig a TV-be. És semmi sem történt. Nem jeleníti meg a számítógép képét a tv-n. Van egy HDMI-HDMI kábelelm is azt is kipróbáltam és az sem működött.

Számítógép alaplap (ha számít): ASRock H61M-VG4

Videókártya típusa: XFX Radeon R7 240 2GB GDDR3 128bit PCI-E (R7-240A-CLF2) Videokártya

TV típusa: LG 42LF652V



2016. júl. 26. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:

mert gondolom olcsó kábelt vettél.

Mivel a hdmi digitális, a vga pedig analóg jelű, így a kettő közé kell egy átlakító. Az sem mindegy, hogy melyik irányból melyik irányba alakítod a jelet, attól függő átalakító kell.

2016. júl. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A VGA-HDMI kabel az olcso volt nagyon, de azt csak kiprobalaskent vettem. Viszont a HDMI-HDMI az rendesen mukodik pl a laptop és tv kozott, de a gep es tv kozott mar nem mukodik. Pedig van a videokartyan HDMI kimenet is ahova csatlakoztatni tudom ugyanugy mint a laptopba.
2016. júl. 28. 15:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!