Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nyomtató fej tisztítás házilag...

Nyomtató fej tisztítás házilag, olcsón, értelmesen?

Figyelt kérdés

4. hete olvasom interneten a hozzászólásokat a nyomtatófejek beszáradását illetően / azok tisztítását. Árulnak anyagokat, amik vagy működnek vagy nem. Kis bátorsággal szétbontható a nyomtató, és elérhető a fej. Alap felállás ( rossz technológia ) patron -> csövek -> fej -> és a vége egy lap apró mikroszkopikus nyílásokkal. A baj ha nem nyomtat a készülék megfelelően, a nyomtató fej apró nyílásainak dugulása. ( Ez lehet papírszármazék, beszáradt tinta, stb...)

Ez a fej ( jelen esetben EPSON ) rézből van. Szerintetek, mi az ami kioldja ezen kis nyílásokból a szennyeződést? Elhatároztam hogy csinálok egy videót ezzel kapcsolatban, és ahhoz gyűjtök információt. A fej érzékeny dolog, de nem egy borsószemkisasszony!

Véleményetek szerint milyen anyag lenne hatással a dugulásra / beszáradt tintára? Az EPSON tinta elméletben víz alapú, az után gyártottról nem tudok nyilatkozni.

( Értelmes válaszokat várnék! )

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat.



2016. júl. 26. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Alkoholba picit áztatni, majd fúvoka tisztítást indítani a nyomtató karbantartójában.
2016. júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hány %-os alkoholról beszélünk? ( A fejben lévő membránok károsodása miatt kérdezem. )
2016. júl. 27. 06:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Én jó kis HP (Házi Pálinka) -val szoktam csinálni.

De ablak tisztító folyadék is jó, csak abba tovább kell áztatni.

2016. júl. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!