Van különbség a két ssd között?
Csak a rendszer kenne rajta és elegendő egy ilyen:
vagy inkább 4 ezerrel drágábban egy ilyen:
Azért az SSD-ket sem könnyű paraméterek alapján összehasonlítani (szinte egyik hardvert sem). Alaposabb tesztek átfogóbb képet adnak, bár használat során két modern SSD között nincs nagy érzékelhető különbség (az alsóbb kategóriás, nagyon olcsó példányok írási sebessége viszont nagyon meg lehet kurtítva illetve a chipek átlagos újraírhatósága között is lehet többszörös különbség).
A Hivatalos oldalon az AMD-ről nincs sok adat, Annyit tudni, hogy 19nm-es 3 bites MLC chipek vannak benne (TLC), SM2256KX vezérlő dolgozik benne és ismeretlen teszt alatt 520/360 MB/s maximális sebességre képes.
A Hyperx Furynál több adatot találunk: 2 bites MLC chipek vannak rajta, SF2281-es vezérlő hajtja, több benchmark eredményt is magadnak (Crystalmark: 420/120 MB/s vagy ATTO: 500/500 MB/s, PCMark Storage Bandwidth: 140 MB/s). Emellett az élettartam alatt várható írási mennyiség: 354TB (ami nem rossz érték és valószínűsítem, hogy jóval több, mint az R3 esetén, ahol ez nincs sehol megadva).
Annyit sikerült még kideríteni, hogy az AMD-nek van R7 sorozatú SSD családja is, amik lényegében OCZ Vector belsővel bírnak, míg az R3 inkább belépő szintű és a Galt OEM gyártó készíti. Valószínűsítem, hogy az R3 inkább a Kingston V300-as modellekkel versenyzik inkább.
Itt egy teszt, amiber érintett mindkét meghajtó:
AS SSDtesztben az AMD R3 tűnik jobbnak, míg ATTO-ban a Kingston Fury. HD Tune alatt szinte fej-fej mellett végeznek, míg elérési időben és Crystalban megint az AMD győz (főleg írás terén).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!