Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek?

Milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés

Asztali gép helyett kéne... Van egy kicsi netbookom, de az nagyon gyenge és borzasztó gépelni rajta (lenovo 100s).

A laptop koleszba kéne főleg programozásra, de mindenre használnám.


A főszempontok:

- kényelmes billentyűzet

- nagy képernyő (17"+)

- viszonylag friss config (5-6th gen. intel proci)

- minél kevesebbért :D


Köszi előre is a válaszokat tanácsokat.



2016. júl. 19. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Tehát jót olcsón. Az elég nehéz lesz. Mennyi a keret?
2016. júl. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
lemaradt: ubuntuval használnám
2016. júl. 19. 19:47
 3/8 A kérdező kommentje:
200 - 250 ezer? de ha ennél több akkor is jó lenne tudni milyen lenne a tökéletes laptop :D
2016. júl. 19. 19:50
 4/8 anonim ***** válasza:

És mégis mi az a minnél kevesebbért?

Tudod programozni lehet egy i5 6xxxu-n is IGP-vel de játszani nem fogsz vele, viszont az olcsó.

Ha viszont minden féle felhasználás van a dologban akkor viszont 180-nál olcsóbban nem úszod meg.


[link]


És ezzel is kompromisszumokkal teli játék lesz mert a GTX950m talán egy GTX 750 szintjét hozza, és ez még nem 17 colos.



"Főszempontok:

-Kényelmes billentyűzet | (Ez elég relatív, kinek mi.)

-nagy képernyő (17'+) | (ha mindenre használnád és tényleg kell 17' vagy fölötte akkor viszont 200 fölött nézelődj)

-viszonylag friss config (5-6th gen. intel proci) | (egyik drágább mint a másik, és a linkelt példány 4th gen.-el 180, szóval...)

-minél kevesebbért :D" | (kinek mi a kevés, van akinek a 250 ezer is kevés, van akinek meg a 100 ezer a kevés.)

2016. júl. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kell nekem ennyi ideig fogalmazni....


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Tessék válogathatsz. :D

2016. júl. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nagy dillemám az hogy kell-e a 17" mert az sokkal drágább mint egy sima 15.6", viszont kényelmesseben elfér rajta minden.


mennyi a különbség 17 és 15 col között?

2016. júl. 19. 20:04
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi az utsó válaszolónak...


a minél kevessebbért arra vonatkozik hogy elég a fullHD nem kell QHD mert miért ne.


játszani nem akarok rajta, viszont amikor megvettem a 100s laptopom arra gondoltam programozásra ugy is jó lesz... de a böngésző 4 oldalnál már be crashel.


szoval azért gondoltam hogy 5-6th gen.-os kéne, de ha 4. is jó az is jó.


a kénylemes alatt pl lenovo thinkpad T-k billentyűzetét értem, csak azoknál nincs 17"-os laptop.

2016. júl. 19. 20:11
 8/8 anonim ***** válasza:

1 col 2,54 cm, tehát 2 col az 5,08 cm, szóval nem lényeges, viszont 15'-ba 1366x768-ban nagyobb kijelzőt nem láttam még.


Azért írtam ennyit mert felépítésben térnek el, teljesítményeben viszont egy szinten vannak, szóval a külsőn kell már csak gondolkodnod akkor, meg azon, hogy mennyit vagy hajlandó rákölteni, mert ugye nem kötelező az egészet.

2016. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!