Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Néhány pluginnal felruházott...

Néhány pluginnal felruházott Minecraft szerver futtatásához milyen gép kellene?

Figyelt kérdés
8-10 játékosra maximum. Jelenleg a nagygépemről fut, ami viszi derekasan, de lehet, hogy jobb lenne, ha átállnék egy külön csak erre dedikált kisgépre, az érdekel, hogy ehhez mi kéne.

2016. júl. 12. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Elsősorban RAM, legalább 8-12GB, emberenként 1GB+a rendszernek.

Másodsorban többmagos proci, egy i5 4460 minimum, de szeróhoz egy alap i7, 3770/4770.

Aztán egy bivaly erős net mert én próbálkoztam szerverrel és ha nincs meg a feltöltésben a legalább 1 megaBÁJT (nem megaBIT, ne keverd a kettőt) akkor felejtős, nekem 0,3 megabájtal tölt fel, és ha 2-en vagyunk akkor elviselhető, de ha már 3 akkor megmutatkozik, hogy ez bizony kezd kevés lenni, pl. netherbe 2-en már nem is tudunk lemenni mert kidob valakit a netre hivatkozva, ha pedig 4-en akkor szaggat, ha 5-en akkor meg nem is akarod tudni...

2016. júl. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A nagygépemben i5 4460 van, és 8 giga RAM, a szervernek 1 giga van dedikálva, és tökéletesen viszi, eddig a rekordszámú ember fent 5db volt, és nem volt semmi probléma. Net 100 megabites, azzal semmi gond nincs, net átlag 2.5 megabájttal tölt fel.
2016. júl. 13. 00:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor:

Egy 4460 kellene a másik "kis" gépbe, viszont 8 emberre kevés lesz az 1GB RAM a szervernek, továbbá arra is kell OP.rendszer így 4GB minimum kell abba is, amiből 2GB-os minimum rendelj majd a szerverhez.

A 2,5 MB feltöltés pedig tökéletes ennyi emberhez.

2016. júl. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jézus 10 emberhez emberenként 1gb ram? :'D Ez érdekes. :D Ha van 8 Gb ramod akkor az annyi elég egy 10 fős szervert bír, de figyelj legalább egy 4 magos processzor kelleni fog.
2016. júl. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy ez szigorúan Survival szerver, úgyhogy nem kell szerintem ennyi erőforrás az egyes játékosokhoz. Nem volt semmi komolyabb megakadás eddig se, meg ez a nyolc ember sose lesz együtt fent, maximum 3-4, vagy annyi se.
2016. júl. 13. 00:25
 6/6 anonim válasza:
Figyu, nekünk a haverommal van egy clans.hu -s szerverünk. Na mindegy nem ez a lényeg, hanem, 3500MB Ramos szerót rendeltünk. Megnyitottunk voltunk 25-30 -an és egy kis szerverlagg sem volt szóval szerintem nem kell nagy gép hozzá inkább a netsebesség ami a fontos, a ram nekem 3magos procim van nem inteles, van 8GB ramom. És adtam a szervernek ugye a .bat fájlban 3000MB ramot, ugye annyit bir használni. És semmi gond nem volt 3 haverral játszottam, de bírt volna többet is nekem elhiheted. 4GB rammal is vitte amikor még nem raktam bele a plusz 4GB -ot! Remélem tudttam segíteni!
2016. júl. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!