Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5 6400 processzort valaki...

I5 6400 processzort valaki használ ddr3as ramokkal?

Figyelt kérdés
Vennék egy ilyen processzort viszont ddr3as ramokkal használnám ! Valakinek tapasztalatok ? Ha nem ajánlott ddr3al használni akkor miért lehet venni hozzá ddr3as ramokat ? :D

2016. júl. 12. 18:02
 1/9 A kérdező kommentje:
akkor miért lehet hozzá venni ddr3as alaplapot * elírtam :D
2016. júl. 12. 18:02
 2/9 anonim ***** válasza:

Más feszültséget használ a ddr3 ram, tönkremenne a procid.

DDR3L ramokat fogadó alaplapokkal tudnál régebbi memória modult használni. De a skylake elsődlegesen ddr4-es ramot kezel.

2016. júl. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2016. júl. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jaja ezt tudom le is írtam hogy tudom hogy nem ajánlott, viszont valaki használja így?
2016. júl. 12. 18:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudnák. Máshol van a ram bevágása.

[link]

Nézd csak!


Tehát fizikailag nem lehet belerakni az alaplapba.

2016. júl. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
(Megelőlegezve a korábbi kérdésedet, van pár olyan alaplap, mely mindkettő ram típust támogatja, ott lép életbe a korábban leírt proci kinyírás)
2016. júl. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha jól rémlik akkor az Intel csak a kisméretű DDR3 socketet engedélyezte az alaplapgyártóknak, pont a kisebb feszültség miatt. Abba rakhatsz DDR3-at, de kétlem hogy neked pont kisméretű DDR3-ad lenne ,gondolom az előző gépedből használnád fel.

Ettől függetlenül lehet van olyan lap amin van rendes DDR3 socket is, de abba csak akkor megy ha a ramod stabil marad a DDR3L feszültségen, jobbak képesek rá talán.


Szóval ne szarakodj vele, vegyél DDR4-et.

2016. júl. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm aki i5 6600at használ ddr3 ramokkal neki hónapok óta semmi probléma nincs vele azért kérdeztem de azért köszi a válaszokat :D
2016. júl. 12. 23:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet vele használni, csak nem mindegy hogy. Vagy DDR3L memóriát rak bele, vagy ha rendes DDR3 is belemegy akkor le kell venni a feszültségét UEFIben, de nem minden ram fog úgy elindulni, olyan alacsony feszültségen.


Ezért aki nem ért hozzá vagy nem akar szarakodni vele, vegyen inkább DDR4-et. Nem is értem az Intel miért erőltette ezt be, ha már minden generációnál procifoglalatot cseréltet, akkor eldobhatta volna a DDR3-at is a fenébe.

2016. júl. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!