Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Audio és video hiba, mi...

Audio és video hiba, mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Nemrégiben raktam össze egy új gépet, i7 6700 processzor, és B150-Pro alaplappal, valamint a prociba integrált grafikus vezérlőt használom (HD Graphics 530). A következő problémára lettem figyelmes. Bekapcsolás után minden tökéletesen működik, viszont egy idő után (nem biztos, de talán azután, hogy huzamosabb ideig magára hagyom, és sleep mode-ba kapcsol) a bedugott hangfalat egyáltalán nem érzékeli (többszörös ki-bedugásra sem), valamint pl Youtube videók lejátszása hirtelen lassítva játszódik le, minőségtől függetlenül. Maga a kimenő hang megvan, Playback Devices fül alatt látom, hogy pl Youtube videó lejátszása alatt is generálódik az output hang, csak teljesen érzéketlen minden eszközre, akár előlapi, akár hátlapi csatlakozóra dugom. Ezektől eltekintve egyébként minden más normálisan működik tovább (beleértve a játékokat). Újraindításkor minden visszaáll normálisra. Mitől lehet ez a probléma?
2016. júl. 11. 02:50
 1/8 anonim ***** válasza:
elsődlegesen vmilyen szoftver lehet a hiba okozója, legalább is yutubnál. Ha meg nem érzékeli az szintén lehet vagy hang kari. Lehet az elmúlt napokba feltelepült vmilyen nem odavaló program, alkalmazás.
2016. júl. 11. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lévén 3 napos a gép, elég sokminden települt fel az elmúlt npokban, különösen driverek... :D
2016. júl. 11. 10:49
 3/8 A kérdező kommentje:
Frissítettem az alaplapona BIOS-t, és úgy tűnik ez megoldotta a problémát :)
2016. júl. 11. 14:24
 4/8 A kérdező kommentje:
Tévedtem, most újra előjött.. hm :/
2016. júl. 12. 13:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Windows 10?
2016. júl. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nope, Windows 7 Ultimate (64 bit)
2016. júl. 17. 14:41
 7/8 anonim ***** válasza:
A Feladatkezelőben mi az ami nagyon dolgozik?
2016. júl. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van egy olyan gond hogy az alaplapi hangkártya és a VGA alapból hardveresen dekódol ha nincs telepítve codec. Ez eléggé megterheli a gépet.Érdemes lenne telepíteni, mondjuk a K-lite codekpack-ot. Van aki mást ajánl, nekem ez jött be.
2016. júl. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!