Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyivel több a fogyasztás?

Mennyivel több a fogyasztás?

Figyelt kérdés
Mennyivel több a fogyasztás ha a AMD Athlon 64 X2 5200+ felhuzom 2.7 ről ( alap órajel ) 3 vagy 3.2-re. Feszültség emelés nélkül. És milyen hűtő kéne rá?
2010. ápr. 14. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy el tudna menni egy olyan proci addig. Az a széria eléggé csúcsra volt járatva, a jobbakat megtartották magasabb sorozatszámúaknak (5400, 5600, 5800, 6000, 6400). Ha kifogsz egy szerencsés darabot. Egyébként nagyjából annyit, mint egy 6000, vagy 6400. Már ha tényleg bírja alapfeszültségen, amit kétlek.
2010. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát remélem, hogy 2.7 ről a 3 legalább meglesz. Bár még sohasem tuningoltam, de majd ha itt lesz az ideje nem kicsit fogok utána olvasni.
2010. ápr. 14. 20:12
 3/7 anonim ***** válasza:
3 meglesz, havernál sz*ros ASUS micro atx-es lapban ment ugyanez a prockó 3-at, feszemelés nélkül. Menni fog, pár wattot hozzáadhatsz. Nemtudom, tippelek, 8-10-et kb. Amugy enermax.com - >oldalt psu calculator, ott van külön a proci túlhajtós rész, lehet számolni.
2010. ápr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez egy ku**a jó oldal:D thx
2010. ápr. 14. 21:30
 5/7 anonim ***** válasza:
sose értettem mi értelme ennek a proci huzogatásnak... a memória a szűk keresztmetszet nem a proci, a proci több ciklusban is üresen jár mert nincs meg neki az adat amin számolnia kellene... persze lehet hogy csak én vagyok a hülye, de ha már tuning, inkább a memóriát tuningold vagy legyen több cache a prociban
2010. ápr. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Osynho ***** válasza:
A proci húzás a hülyeség? Wehehe. Húzott ram-tól meg hogy kerülne több cache a prociba? :D
2010. ápr. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Osynho ***** válasza:
Jah rosszul értelmeztem a mondatot :) Sorry. Amúgy a memória órajel csak minimális mértékben számít, a nagyobb cache is csak az arra érzékeny programoknál jelent szignifikáns előnyt. A cpu órajel emelése viszont nagyobb számítási kapacitást jelent.
2010. ápr. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!